Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Mieszkania na parterze mają wielu zwolenników, ale i wielu przeciwników. Bardzo często klienci obawiają się kradzieży, zimna od podłoża, czy hałasów z ulicy. Dla kogo mieszkanie na parterze jest idealnym rozwiązaniem?

Ogród od dewelopera

Kupując mieszkanie na parterze w nowym bloku można liczyć, że deweloper zagwarantuje sprzedaż mieszkania łącznie z niewielkim ogródkiem przynależnym do mieszkania. Jest to duże udogodnienie dla osób starszych, czy wprost przeciwnie – młodych rodzin z małymi dziećmi.

Ogródek to szansa na odrobinę prywatności i zieleni w miejskiej dżungli. Odpowiednio osłonięty żywopłotem może stanowić oazę zieleni, w której można postawić stolik oraz krzesła ogrodowe, czy wystawić kilka zabawek dla dzieci.

Łatwy dostęp może być zaletą

Niezaprzeczalną zaletą mieszkań na parterze jest łatwy dostęp. Kilka schodów, które prowadza do klatki, półpiętro i już można dostać się do domu.

Niewielka ilość schodów ma ogromne znaczenie dla osób starszych, które borykają się z trudnościami w chodzeniu, czy dla rodzin z małymi dziećmi. Wnoszenie wózków, rowerków, czy wielu innych zabawek, które dla naszego dziecka są niezbędne w piaskownicy nie należy do najłatwiejszych. Mieszkanie na parterze eliminuje te wszystkie problemy.

Bardzo wygodne jest mieszkanie na parterze dla osób niepełnosprawnych, dla których dostanie się na wyższe pietra budynku jest nie lada wyzwaniem. Dużym udogodnieniem może być bezpośrednie zejście z balkonu na dwór. Wybudowanie schodów, czy specjalistycznej windy nie jest już problemem wystarczy uzyskanie zgody wspólnoty mieszkaniowej.

Kolejna zaletą mieszkań usytuowanych na parterze jest ich cena. Bardzo często jest to 7 – 10 % mniej niż w przypadku mieszkań na wyższych pietrach. Niestety ta zależność zauważalna jest w mieszkaniach z rynku wtórnego. Inaczej wygląda to w budynkach nowych. Deweloper bardzo często przeznacza lokale na parterze na powierzchnie użytkowe więc pozostałe lokale nie mają niższych cen, gdyż ich dostępność jest niewielka.

Więcej na stronie: https://www.domd.pl