Podstawowe informacje na temat uprawy palmy kencja

palmy kencja

Palma kencja występuje również po nazwą Katia lub Howea. Jest to roślina doniczkowa, która jest stosunkowo łatwa w uprawie. Jej wysokość to nawet 3 m, dlatego może być okazałą ozdobą pomieszczenia, w którym się znajduje.

Najlepsze stanowisko dla palmy Kencja

Palma kencja oferowana przez sklep kwiatydonice to duża roślina, która potrzebuje dość sporo miejsca, aby mogła cieszyć oko swoim wyglądem. Najlepsze stanowisko to półcieniste, dlatego, że pełne słońce może powodować popalenie liści. Optymalna temperatura dla jej uprawy to 20 st. C. Podłoże najlepiej jakby było zbliżone do naturalnego, czyli wulkanicznego. Warto zadbać, aby miało kwaśny odczyn.

Jak pielęgnować plamę kencja, aby zawsze wyglądała dobrze?

To roślina, która potrzebuje wody, więc zdecydowanie trzeba zadbać o to, aby nie zapomnieć o podlewaniu. Najlepiej również, aby korzenie nie stały w wodzie. Najlepszy sposób to lanie wody do podstawki, wtedy korzenie wbiją ją od spodu. Zapobiega to przelaniu, które jest niedobre dla tej rośliny. Można ja nawozić, najlepiej zgodnie z zaleceniami na opakowaniu nawozu, 1-2 razy na miesiąc.

kwiatek palma kencja

Kiedy i jak przesadzić palmę kencja?

Palmę dobrze przesadzić od razu po jej zakupie, ze względu na ubogą w składniki odżywcze ziemię. Drugi powód, który informuje o konieczności przesadzenia to korzenie wystające z doniczki. Należy wtedy zadbać o większą doniczkę. Kolejny powód, kiedy warto przesadzić palmę to wtedy, kiedy choruje. Najważniejsze to jak najszybciej zmienić ziemię. Do przesadzania przyda się wysypanie keramzytu na spód doniczki z otworem, nie należy zapominać o rozpulchnieniu korzeni przed ponownym przysypaniem ziemią.