Jak zaaranżować salon z otwartą kuchnią?

Połączenie kuchni z salonem to rozwiązanie, które sprawdza się od lat w naszych mieszkaniach. Jak zaaranżować wspólną przestrzeń, by była elegancka oraz wygodna? 

Od kilku lat w naszych mieszkaniach funkcjonują kuchnie otwarte na salon. Jest to bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie. Połączenie tych dwóch przestrzeni spowodowało, że osoba zajmująca się przygotowaniem posiłku nadal może uczestniczyć w życiu rodziny.  Jak zaaranżować wspólną przestrzeń pokoju oraz kuchni?

Jednolita aranżacja

Warto pamiętać, że kuchnia otwarta na salon wymaga jednolitej aranżacji. Dzięki temu można optycznie powiększyć wnętrze. Łącznikiem między pomieszczeniami przeważnie jest bufet, wyspa lub klasyczny stół. 

Stół jest miejscem, który idealnie łączy te dwie przestrzenie. Krzesła, które będą przy stole muszą być nie tylko eleganckie, ale również wygodne. Styl musi być nawiązaniem do wyposażenia kuchni, jak i salonu. Bardzo eleganckim rozwiązaniem są krzesła tapicerowane. Ich elegancja powoduje, że mogą być wykorzystywane również w salonie. 

W przypadku gdy bufet bądź wyspa jest łącznikiem między kuchnią a salonem warto postawić na hokery. Ich podstawową zaleta jest regulowana wysokość. Bufet, jak i wyspa są wyższe niż klasyczny stół, więc tradycyjne krzesła tapicerowane nie będą spełniały swojego zadania. 

Połączenie kuchni z salonem to rozwiązanie, które pozwoli całej rodzinie uczestniczyć w życiu rodzinnym. Warto jednak pamiętać, by zaaranżowana przestrzeń była jednolita dzięki temu mieszkanie nie będzie chaotyczne.

Krzesła tapicerowane dostępne w ofercie sprzedażowej tutaj.