Zawiasy puszkowe czy bezpuszkowe do mebli?

zawiasy meblowe - przykład

Na półkach sklepowych można znaleźć zawiasy puszkowe i bezpuszkowe. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą wybrać porządne zawiasy meblowe, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na który mechanizm postawić.

Co warto wiedzieć o zawiasach meblowych?

Puszkowy zawias meblowy najczęściej montowany jest w drzwiach w meblach. Puszki w tym przypadku są okrągłymi otworami od wewnętrznej strony drzwi. Sporym atutem tego typu rozwiązania jest to, że zawiasy można w znacznym stopniu regulować bezpośrednio od wewnętrznej strony drzwi. W większości modelach dokonuje się tego poprzez dokręcenie śrubki. Jeżeli chodzi o zawiasy bezpuszkowe, to nie posiadają one regulacji. Z ich dobrodziejstwa korzysta się tylko wtedy, gdy nie ma możliwości skorzystania ze zwykłych zawiasów.

Szerokie zastosowanie zawiasów puszkowych

Zawiasy puszkowe mogą być otwierane pod wieloma różnymi kątami. Największym zainteresowaniem cieszą się zawiasy o kącie 15, 30 i 45 stopni. Dzięki specjalnym prowadnicom w razie potrzeby można ustawić nawet bardzo nietypowy kąt. Jeżeli nie ma możliwości wywiercenia specjalnego otworu na puszkę, to warto postawić na tłoczkowe zawiasy meblowe. Olbrzymia popularność zawiasów puszkowych wynika przede wszystkim z ich dużej uniwersalności. Między innymi dlatego też tak często wykorzystywane są przez zakłady stolarskie.