Czy warto zainwestować w drewniany stół?

Stół wykonany w całości z drewna jest sporym wydatkiem – choćby ze względu na koszty samego materiału. Dlatego też zakup tego typu mebla z reguły poprzedzony jest całym szeregiem wątpliwości i nie ma w tym nic dziwnego: tego typu, znaczny wydatek, dobrze jest rozważyć.

Dlaczego w każdym domu powinien znaleźć się stół?

Ciężko jest wskazać wszystkie funkcje, jakie pełni ten mebel. Może służyć do odrabiania lekcji, spożywania posiłków, picia kawy z przyjaciółmi czy dziecięcych zabaw. Wszystkie te zastosowania, a także fakt, że jest użytkowany co najmniej kilka razy dziennie sprawiają, że warto wybrać model, który będzie trwały i posłuży przez długie lata. Jedną z największych zalet, jakie cechują stoły drewniane (zaraz po estetycznym wyglądzie) jest duża trwałość tego rozwiązania. Dobrej jakości, twarde drewno jest w stanie wytrzymać wiele, a przy tym można je poddać renowacji.

Rozkładany czy klasyczny?

W większości przypadków najlepszą opcją są rozkładane modele, dzięki którym na co dzień możemy korzystać z mniejszej wersji stołu i tym samym oszczędzać przestrzeń, a przy spotkaniach z rodziną lub przyjaciółmi – wygodnie rozkładać go, uzyskując znacznie większą powierzchnię użytkową. W zasadzie ciężko jest znaleźć wady tego rozwiązania, być może poza nieco zmniejszoną estetyką: w środkowej części mebel jest przecięty (aby umożliwić włożenie dodatkowego fragmentu), co może pogarszać jego wygląd w oczach niektórych użytkowników.

Drewno oznaką jakości oraz trwałości

Niektóre meble – w tym również stół (niezależnie od jego umiejscowienia) muszą być wykonane z tworzyw, które zapewnią im najwyższą trwałość przez długi czas. Takie właśnie jest drewno, a jego dodatkową, niepodważalną zaletą jest fakt, że w razie niewielkich uszkodzeń, można poddać je ponownej obróbce i polakierować – by uchronić je przed nowymi zarysowaniami. Dzięki temu, mimo wysokiej ceny mebli drewnianych, okazują się one być bardzo ekonomiczne, jeśli weźmie się pod uwagę, jak długo mogą w rzeczywistości posłużyć bez konieczności ich wymiany na nowe.