Jadalnia w stylu skandynawskim

Nasze mieszkania bardzo często są małe, a ich umeblowanie nie jest łatwym zadaniem. Połączenie salonu z kuchnią jest jednym ze sposobów, by uzyskać większe, bardziej przestronne pomieszczenia, które będą bardziej funkcjonalne i ustawne. Jak zrobić jadalnię w stylu skandynawskim? 

Wygodnie siedzieć

Najważniejszym elementem jadalni jest stół oraz krzesła. Wygodna aranżacja jadalni to możliwość spożywania posiłków w komfortowych warunkach. 

Krzesła w stylu skandynawskim jak te są przeważnie w jasnej kolorystyce, która jest bardzo popularna na północy. Szare krzesła to idealny wybór zarówno do salonu, jak i do jadalni. Jest to kolor elegancki i subtelny. Jednocześnie bardzo łatwo można dobrać dodatki w wielu kolorach, które pozwolą na szybką zmianę dekoracji. 

Krzesła skandynawskie są proste w formie i minimalistyczne. Mimo, iż mają drewnianą podstawę wyglądają delikatnie i subtelnie. 

Krzesła skandynawskie mogą być tapicerowane, plastikowe lub oprawione w skórę lub eko skórę. Wygodne siedzisko jest tak wyprofilowane, że wydaje się zlewać z dolną częścią krzesła, dlatego sprawia ono wrażenie delikatnego, a nie topornego i ciężkiego. 

Bardzo często krzesła mają nogi w naturalnym kolorze drewna, a siedzisko w innym kolorze, najczęściej wykorzystywana jest szarość, biel czy delikatne brązy. Dzięki temu pomieszczenia są jasne i wesołe. 

Miejsce posiłku

Najważniejszym elementem jadalni jest wygodny stół, który pozwoli komfortowo zasiąść do posiłku wszystkim członkom rodziny. 

W momencie, gdy mamy dużą i przestronną jadalnię warto zdecydować się na duży drewniany stół. W sytuacji, gdy jadalnia jest niewielka można pokusić się o stół składany, który będzie wykorzystywany tylko w momencie posiłków, w pozostałym czasie będzie złożony, dzięki czemu salon nie będzie wydawał się mały i przytłaczający, a jednocześnie będzie spełniał swoją rolę. 

Stół powinien być wykonany z drewna. Bardzo atrakcyjnie wyglądają meble dwukolorowe. Blat lub nogi noga być pomalowane na biały kolor by resztę stołu pozostawić w naturalnym kolorze. Tak zaaranżowany stół jest ciekawy i elegancki. 

Kształt stołu należy dopasować do jadalni. Stoły okrągłe są ciekawe, ale wydają się być duże i zajmują wiele miejsca, gdyż nie mogą być ustawione przy ścianie. Stół kwadratowy jest idealny dla rodziny czteroosobowej. Stół prostokątny będzie większy i bardziej widoczny w jadalni. Wybierając stół należy kierować się ilością miejsca, którą można poświęcić na jadalnię. 

Bardzo wygodny jest duży, prostokątny stół. Jest to idealne miejsce, by nie tylko spożywać posiłki z rodziną, ale również zaprosić gości. Jednak nie w każdym mieszkaniu taki stół można ustawić. 

Jadalnia w stylu skandynawskim jest miejscem praktycznym, ale i eleganckim. Naturalne materiały, proste rozwiązania, minimalistyczne ozdoby sprawiają, że jadalnia w stylu skandynawskim po pewnych modernizacjach sprawdzi się w mieszkaniu klasycznym, czy złamie stylistykę mieszkania loftowego, które jest surowe i eleganckie. Styl skandynawski wnosi ciepło i przytulny nastrój.