Salon w stylu boho – jak urządzić?

salon w stylu boho

Styl boho jest znany od wielu lat, a od jakiegoś czasu przeżywa swoją drugą młodość. Taka aranżacja sprawia, że wnętrza nabierają lekkości i artystycznego klimatu. Podpowiadamy, jak urządzić salon w stylu boho.

Czym cechuje się styl boho?

Styl boho jest kojarzony z artystycznym nieładem. To prawda, tego rodzaju aranżacja dają możliwość wyrażenia swojej duszy i z pewnością nie jest dobrym wyborem dla minimalistów. Należy jednak pamiętać o zachowaniu równowagi i niestosowaniu zbyt dużej ilości dodatków. W takich przypadkach wspomniany artystyczny nieład zamienia się w chaos i kicz. Salon w stylu boho powinien zawierać tradycyjny, rustykalne meble. Warto postawić na modele drewniane, w tym wypadku sprawdzą się komody lub regały z przebarwieniami oraz niewielkimi rysami. W stylu boho liczą się naturalne materiały, takie jak: rattan, wiklina lub bambus. Często spotykanym rozwiązaniem w tego typu aranżacjach są fotele lub krzesła rattanowe. Jeśli chodzi o kolorystykę w stylu boho dominują takie barwy jak: biel, szarość, beż oraz brąz. 

salon w stylu boho

Salon w stylu boho – jakie dodatki?

Salon w stylu boho nie obejdzie się bez dużej ilość naturalnych dodatków. To one sprawiają, że omawiana styliska dekoracji wnętrz jest tak charakterystyczna. Decydując się na tego typu aranżacje warto postawić na wzory etniczne. Mogą przedstawiać motywy kulturowe z całego świata, warto je umieszczać na dywanach, zasłonach lub poduszkach ozdobnych. Pozostałe często stosowane dodatki w stylu boho to między innymi:

  • plecionki – istnieje wiele dodatków, które mogą być wykonane z naturalnego sznurka. Takie rozwiązanie jest ekologiczne i nadaje wnętrzu rustykalnego charakteru. Często stosowane plecionki to: kosze, dywany, obrusy, makramy oraz pokrowce na meble.
  • kwiaty doniczkowe – w celu uzyskania naturalnej stylizacji warto wykorzystać żywe rośliny. Można postawić na kwiaty polne lub egzotyczne gatunki.
  • inne dekoracje – w stylu boho sprawdzą się dekoracje etniczne z całego świata. Mogą to być tradycyjne afrykańskie maski, wazon w azjatyckim stylu lub poduszka z orientalnymi wzorami.

Więcej inspiracji znajdziesz we wpisie pod adresem https://www.sfmeble.pl/inspiration/salon-w-stylu-boho-najmodniejsze-propozycje.