Jakie lampy wybrać do przedpokoju?

lampa do przedpokoju

Choć przedpokój często pełni funkcję wyłącznie przechodnią, to i tak wymaga odpowiedniej aranżacji. Aby móc w nim wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie włożyć kurtkę czy buty, warto zadbać o praktyczne oświetlenie. Przedpokój z reguły nie jest dużym pomieszczeniem, częściej to miejsce wąskie, dlatego rozmieszczenie lamp powinno być dobrze zaplanowane. Jak zorganizować oświetlenie w swoim korytarzu? 

Jak dobrze oświetlić przedpokój? 

Jeśli korytarz jest nieduży i ciasny, to nie warto dokładać mu jeszcze lamp stojących, które dodatkowo zabiorą przestrzeń do poruszania się. O wiele lepiej sprawdzą się lampy sufitowe lub naścienne. Warto zadbać o główne źródło światła, którym może być właśnie jedna większa lampa sufitowa, a resztę pomieszczenia można doświetlić mniejszymi lampami naściennymi. Oświetlenie przedpokoju powinno być przede wszystkim praktyczne, ale to wcale nie oznacza, że nie może być estetyczne. Jeśli sufit jest wysoko, to śmiało można zdecydować się na większy i ozdobny klosz, który pięknie ozdobi całe pomieszczenie. 

lampa do przedpokoju

Jakie lampy wybrać do korytarza? 

Lampy do przedpokoju mogą być klasycznymi natynkowymi lampami sufitowymi. Taki rodzaj świetnie sprawdza się w tych korytarzach, które są bardzo małe, a sufit jest dość niski. Dzięki temu nikomu nie będą zawadzały, a przy okazji dobrze oświetlą całe pomieszczenie. W większych korytarzach można je dodatkowo uzupełnić kinkietami, które wiesza się na ścianach. Takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne, jeśli do jakiejś części przedpokoju nie dociera światło górne. Kinkiety to również prosta, ale efektowna ozdoba ściany. Warto jednak postawić na takie, które nie są zbyt odstające, aby nie zawadzały przy korzystaniu z korytarza.