Kinkiet ścienny – wszystko co musisz o nim wiedzieć

kinkiet ścienny

Kinkiety ścienne to lampy, które umieszcza się na ścianach w taki sposób, aby efektywnie oświetlały wybraną przestrzeń. Ponadto kinkiety pełnią również funkcję dekoracyjną oraz tworzą we wnętrzach wyjątkowo przyjemną i ciepłą atmosferę. Dlatego z powodzeniem stosuje się je w korytarzach, garderobach oraz w przestronnych salonach. Zatem, co jeszcze warto wiedzieć o kinkietach ściennych?

Rodzaje kinkietów ściennych

Kinkiet ścienny to bardzo popularna forma oświetlania wnętrz, przez co w sklepach można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań. Klienci, szukając idealnego kinkietu, mogą wybierać pomiędzy takimi modelami jak:

  • kinkiety z kloszem
  • kinkiety bez klosza
  • kinkiety z wysięgnikiem
  • kinkiety wewnętrzne i zewnętrzne

Warto pamiętać, że zamknięty klosz zapewni delikatne światło, podczas gdy kinkiet ścienny bez klosza lepiej doświetli nawet stosunkowo duże pomieszczenie. Ponadto ciekawą i praktyczną opcją są nowoczesne kinkiety z wysięgnikiem, które świetnie się sprawdzą w sypialni lub w pokoju dziecięcym. Kinkiety ścienne można również z powodzeniem montować na elewacji budynku, wybierając do tego celu eleganckie modele zewnętrzne.

kinkiet ścienny

Jak szybko i bezpiecznie zamontować kinkiet ścienny?

Stylowy kinkiet ścienny można z łatwością zamontować na wybranej ścianie przy użyciu zwykłej wkrętarki. W tym celu należy zaopatrzyć się także w próbnik napięcia, śrubokręt oraz odpowiedniej wielkości śruby i kołki. Przed przystąpieniem do pracy trzeba wyłączyć bezpieczniki, a następnie można już przymocować specjalną płytkę montażową, która powinna być dołączoną do zestawu z kinkietem. W dalszej kolejności należy podłączyć przewody, zamocować kinkiet ścienny i wkręcić żarówkę.

Tak zamontowane kinkiety ścienne będą pięknie wyglądać i dobrze oświetlą wybrane pomieszczenie. Jest to zatem świetna alternatywa dla zajmujących sporo miejsca lamp stojących lub lamp stołowych.