Nie masz pomysłu na oświetlenie w ogrodzie? Wybierz lampy słupki!

Nie masz pomysłu na oświetlenie w ogrodzie? Wybierz lampy słupki!

Ogród to doskonałe miejsce do wypoczywania i sprawdza się zarówno w dzień, jak i wieczorem czy w nocy. Aby ciemność nie przeszkadzała w poruszaniu się po nim, bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie. Jego planowanie bywa frustrujące, dlatego warto zdecydować się na klasyczne lampy słupki, które doskonale doświetlą każdą ścieżkę i nie tylko! To idealne połączenie prostoty, wygody, a także świetnego wyglądu. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? 

Lampy słupki – praktyczne oświetlenie do każdego ogrodu

Słupki to jedne z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia do każdego ogrodu i nie ma w tym nic dziwnego. Są dostępne w różnych rozmiarach, wykonane z wielu materiałów, a także zasilane na różne sposoby, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Takie lampki mogą być bezpośrednio podłączane do prądu, można również wybrać modele zasilane baterią, a nawet takie, które ładują się energią słoneczną. Lampa ogrodowa słupek jest niezwykle uniwersalna, bez problemu można znaleźć ją w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Świetnie wpasowuje się w różne kompozycje ogrodowe, a do tego pięknie je oświetla.

lampa ogrodowa słupek

Lampa ogrodowa słupek – na co należy zwrócić uwagę przed jej zakupem? 

Przed zakupem lamp ogrodowych słupków warto przede wszystkim zastanowić się, gdzie będą one umiejscowione i jaka ilość jest potrzebna. Słupkami można oświetlać ścieżki i alejki w ogrodzie, ale świetnie sprawdzają się także jako punktowe światło wśród roślinności. Przy ścieżkach powinny zapewniać odpowiednią widoczność, aby w pełni zapewnić bezpieczne poruszanie się, ale do dalszych części ogrodu można wybrać takie lampki, które dadzą bardziej klimatyczne światło. Dzięki temu można sprawić, że kwiaty i ozdobne krzewy będą wyglądały magicznie i nocą zrobią ogromne wrażenie.