Czy odpływ liniowy to dobry pomysł do Twojej łazienki?

odpływ liniowy

W dzisiejszych czasach bardzo popularnym rozwiązaniem jest montaż odpływu liniowego w łazience. Odprowadza on grawitacyjnie wodę pod prysznicem, w którym nie ma brodzika. Odpływ montuje się w podłodze lub ścianie. Nadaje się jak najbardziej do wystroju nowoczesnej, dużej łazienki lub klasycznego, małego pomieszczenia. Zewnętrznie może być wykorzystany przy basenach lub garażach, chroniąc wnętrze budynku przed deszczem i rozpuszczającym się śniegiem.

Łazienka – od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem montażu trzeba wszystko zaplanować. Przy kapitalnym remoncie łazienki ważny jest projekt z dokładnymi wymiarami. Należy sprawdzić, czy fizycznie jest miejsce na syfon, który będzie umieszczony w podłodze. Posadzka musi być pod odpowiednim kątem, by woda leciała grawitacyjnie do odpływu. Sam odpływ nie może być, tak szeroki, jak kabina. Nie wolno zapomnieć o izolacji ścian przed wodą. Folia w płynie nadaje się do tego doskonale. W większości przypadków montażem odpływu liniowego zajmuje się fachowiec, np. kompleksowo remontując lub budując łazienkę, ale warto mieć wiedzę na ten temat.

Zalety zastosowania odpływu liniowego

Odpływ liniowy, który zakupimy na https://lazienka-rea.com.pl/prysznicowe-odplywy-liniowe.html jest funkcjonalny i pełni rolę estetyczną. Co przemawia za jego montażem?

  1. Wygoda kąpiących się osób, szczególnie osób starszych, tęższych lub dzieci. Nie trzeba podnosić nogi, jak w brodziku. Dostępne są maty dla bezpieczeństwa, specjalne krzesła dla osób starszych. Jeśli kabina jest szeroka z łatwością zmieści się także wózek inwalidzki. Kabina z odpływem ułatwia umycie dziecka, gdy potrzebuje pomocy.
  2. Łatwość utrzymania kabiny w czystości. Nie występuje silikon, który bardzo często zachodzi grzybem. Na kratce odpływu zatrzymują się włosy lub nieczystości, które wystarczy usunąć, syfon pozostaje drożny.
  3. Odpływ liniowy dostępny w różnych kolorach i z różnymi ozdobnymi motywami. Niektórzy producenci oferują podświetlenie LED. Przy wyborze, więc można kierować się własnym gustem. Odpływ liniowy nada elegancji każdej łazience.