Baterie łazienkowe w stylu loftowym – jak wybrać idealny model

baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe są nieodłącznym elementem każdej łazienki. Ich wybór ma duże znaczenie zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. W łazience w stylu loftowym baterie stanowią jeden z kluczowych elementów, który powinien podkreślać charakter tego wnętrza. Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednie baterie łazienkowe do łazienki w stylu loftowym.

Styl loftowy – co to właściwie oznacza?

Styl loftowy, znany również jako styl industrialny, powstał w latach 50. XX wieku w Nowym Jorku. Charakteryzuje się on surowymi, minimalistycznymi i prostymi formami oraz wykorzystaniem materiałów naturalnych na wzór wnętrza dawnych fabryk przemysłowych. Ten styl coraz częściej wykorzystywany jest w aranżacji wnętrz, w tym także łazienek wprowadzając nowoczesne rozwiązania połączone z funkcjonalnością.

Bateria łazienkowa w stylu loftowym – jakie cechy powinna posiadać?

Bateria łazienkowa w stylu loftowym przede wszystkim powinna być prosta i minimalistyczna w swojej formie, pozbawiona zbędnych zdobień. Ważne jest, aby bateria była funkcjonalna i praktyczna, jednocześnie wpisując się w surowy i industrialny charakter aranżacji łazienki.

Kolorystyka baterii łazienkowych w stylu loftowym powinna być stonowana i przygaszona, a jednocześnie naturalna. Często wybiera się baterie w kolorze czarnym matowym, mosiężnym lub złotym, które świetnie komponują się z innymi elementami łazienki w stylu loftowym, takimi jak betonowe ściany, czarne płytki łazienkowe czy metalowe akcesoria.

baterie łazienkowe

Rodzaje baterii łazienkowych w stylu loftowym

W łazience w stylu loftowym można zastosować różnego rodzaju baterie łazienkowe, w zależności od preferencji i indywidualnych potrzeb. Jednym z popularnych wyborów są:

  • baterie wolnostojące – charakteryzujące się eleganckim wyglądem i pozwalające na swobodne ustawienie w dowolnym miejscu w łazience. Tego rodzaju baterie łazienkowe są często wykorzystywane w łazienkach o większej powierzchni, gdzie można pozwolić sobie na swobodniejszą aranżację.
  • baterie natynkowe – są bardzo łatwe w montażu i pozwalają na płynne regulowanie przepływu wody. Baterie łazienkowe natynkowe są także idealnym rozwiązaniem w przypadku łazienek o mniejszej powierzchni, gdzie każdy centymetr przestrzeni ma duże znaczenie.
  • baterie podtynkowe – pozwalają na stworzenie minimalistycznego i nowoczesnego wyglądu łazienki. Dzięki temu, że bateria łazienkowa jest ukryta w ścianie, łazienka wydaje się bardziej przestronna, a jej wygląd jest bardziej spójny i harmonijny.

Warto jednak pamiętać, że wybierając baterie łazienkowe podtynkowe, należy zadbać o właściwe przygotowanie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Montaż takiej baterii wymaga bowiem przeprowadzenia odpowiednich prac instalacyjnych, a także zapewnienia odpowiedniej przestrzeni w ścianie.