Klimatyzatory ścienne – co warto o nich wiedzieć?

klimatyzatory ścienne

Montaż klimatyzacji stanowi skuteczną broń w walce z letnimi upałami. Coraz większą popularnością cieszą się klimatyzatory ścienne. Podpowiadamy, co trzeba o nich wiedzieć i czym się kierować przy ich wyborze. 

Klimatyzator ścienny – ważne informacje

Klimatyzatory ścienne to nowoczesne i funkcjonalne urządzenia, które można spotkać w domach oraz w wielu innych rodzajach budynków, na przykład tych o charakterze komercyjnym. Służą do ochładzania powietrza, dzięki czemu zdają egzamin podczas trwania upalnych dni. Dzięki nim funkcjonowanie w czasie letnich upałów nie sprawia najmniejszego problemu. Ponadto, takie urządzenia mogą ogrzewać powietrze oraz usuwać nadmiar wilgoci z pomieszczenia. Mogą to być modele typu split lub multi-split. Cechują się niewielkimi rozmiarami, co pozwala na znaczącą oszczędność miejsca. Ich montaż w Skarsan nie sprawia żadnych trudności, a poza tym nie wymaga przeprowadzania generalnego remontu budynku.

klimatyzatory ścienne

Jak wybrać dobry klimatyzator?

Najważniejsza kwestia podczas wyboru klimatyzatorów ściennych to ich moc. Parametr powinien zostać dopasowany do rozmiaru danego pomieszczenia. Zbyt mała moc oznacza niedostateczną wydajność, a jeżeli jest ona zbyt duża, to trzeba się liczyć ze zużywaniem większych ilości energii niż jest to konieczne. Ponadto, należy zwracać uwagę na prędkość obrotową wirnika wentylatora. Warto celować w modele, w których jest ona jak najwyższa. Poza tym trzeba pamiętać o poziomie generowanego hałasu. Tego typu urządzenia nie powinny pracować głośniej niż na poziomie 50 decybeli. Nie można zapominać o kwestii sterowania. W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się modele, które można obsługiwać za pomocą pilota lub aplikacji. Poza tym, należy zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia, która ma istotny wpływ na ilość zużywanego prądu.