Czy warto zastosować mozaikę kamienną w łazience?

mozaika kamienna

Nie ulega wątpliwości, że mozaiki kamienne stanowią doskonałą aranżację łazienki. Mozaiki wyróżnia się doskonałymi właściwościami walorami wizualnymi i estetycznymi, dzięki czemu odmienia oraz ożywia pomieszczenie. Ponadto mozaika zastosowana na ścianie w łazience będzie nie tylko świetną ozdobą, ale przede wszystkim zabezpieczy ściany przed wilgocią. Zatem warto wybrać mozaiki do łazienki.

Mozaika kamienna – co to jest?

Współcześnie mozaika kamienna to niewielkie płytki wykonane z kamienia i podklejane siatką. Dawniej fachowiec musiał układać te płytki ręcznie, a następnie układać je na ścianie na kleju. Obecnie ułożenie mozaiki kamiennej jest o wiele mniej skomplikowane. Znaczna część tego rodzaju mozaiki jest układana na siatce przeważnie o wymiarach 30 × 30 cm. Oczywiście siatka ta w znacznym stopniu przyspiesza prace montażową robotnika.

mozaika kamienna

Mozaika kamienna – czy warto stosować w łazience?

Jeżeli domownik poszukuje różnych pomysłów na zakończenie ścian w łazience, warto wybrać mozaikę z kamienia. Oczywiście w sklepach mozaika kamienna dostępna jest w przeróżnych kształtach i kolorach, tym samym każdy klient może stwarzać wyjątkowe oraz oryginalne ozdoby. Mozaika ta z pewnością sprawdzi się w łazience jako pasek obok lustra bądź panel pomiędzy szafkami. Ponadto mozaika wytworzona z kamienia bardzo łatwo utrzymuje się w czystości oraz odznacza się trwałością. Kolejną jej zaletą jest niepowtarzalność oraz wyjątkowość. Kamień naturalnym jest tworzywem niepowtarzalnym, a co za tym idzie każda płytka mozaiki kamiennej nie jest taka sama. Jeśli domownik zdecyduje się użyć mozaikę z marmuru, to wtedy uzyska gwarancję, że łazienka będzie zbliżona do natury oraz nabierze eleganckiego charakteru. Oprócz tego mozaika z kamienia jest odporna na wilgoć, co w przypadku łazienki jest szczególnie istotne.