Jak ustawić telewizor i sofę?

 Jedną z ulubionych czynności wykonywanych w salonie jest oglądanie telewizji. Cieszenie się filmem z rodziną lub ulubionym programem w samotności jest znacznie wygodniejsze, gdy układ salonu jest odpowiedni. Ale czy wiesz, gdzie umieścić sofę i telewizor? Wraz ze zmianami, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku dekad w modelach telewizorów dostępnych na rynku, układ salonu znacznie się zmienił. Płaskie telewizory można teraz łatwiej umieścić na dowolnym rodzaju mebli lub na ścianie. Problem pojawia się w przypadku telewizora z ekranem o przekątnej kilku cali, który jest głównym wyznacznikiem przy podejmowaniu decyzji o umiejscowieniu sofy.

Najlepsze miejsce na sofę

Umieszczenie sofy w salonie takiej jak te (https://novodom.pl/k/sofy), będzie zależeć od wielu czynników podczas dekorowania domu. Począwszy od przestrzeni dostępnej w salonie, a także liczby, rozmiaru i rodzajów miejsc siedzących, które chcesz uwzględnić.

W węższych salonach najlepiej wykorzystać przestrzeń, umieszczając ją blisko ściany. Ale jeśli masz więcej miejsca, sofa do salonu może zostać umieszczona na środku pomieszczenia i stanąć naprzeciwko dowolnego innego mebla, aby stworzyć różne obszary.

sofa do salonu

Odległość między sofą a telewizorem

Telewizor i sofa do salonu powinny być odziellone odległoścą od 2 do 4,5 m, w zależności od wielkości ekranu. Jeśli chodzi o miejsce umieszczenia telewizora, wygodniej jest umieścić go na wysokości oczu.

Eksperci zalecają, aby minimalna odległość, w jakiej powinien znajdować się telewizor, była nie mniejsza niż dwukrotna szerokość ekranu. Jeśli wiesz dokładnie, ile cali ma Twoje urządzenie, ustaw je w odległości 50 cm na każde 10”.

Oświetlenie obok sofy

Kolejną wskazówką, która może pomóc w podjęciu decyzji, gdzie ma zostać umieszczona sofa do salonu, jest zabawa różnymi rodzajami świateł i ich intensywnością. Ustawiając meble w salonie, upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby umieścić lampę podłogową lub stolik boczny z dodatkową lampą obok sofy, aby uzyskać słabsze światło. Większość lamp sufitowych w salonie ma zwykle wysoką intensywność, ale można również użyć lamp z możliwością ściemniania, jeśli nie chcesz dodawać dodatkowej lampy obok sofy.