Płytki oktagonalne — w jakim pomieszczeniu sprawdzą się najlepiej?

płytki oktagonalne

Coraz więcej osób decyduje się na wybór rzadziej spotykanych, lecz dobrze prezentujących się płytek oktagonalnych. Kafelki o niecodziennym kształcie, są w stanie w ciekawy sposób urozmaicić wystrój danego pomieszczenia, dodać mu elegancji, czy też wprowadzić ciepły, domowy klimat. Czy owe płytki możemy umieścić w kuchni? Dlaczego warto postawić na płytki oktagonalne w łazience? Jakie kolory kafelek będą dobrze się prezentować? 

Płytki oktagonalne w kuchni — czy to dobry pomysł? 

Z uwagi na charakterystyczny wgląd płytek oktagonalnych, przez wielu z nas mogą być one postrzegane jako przestarzałe. Należy jednak pamiętać, iż tego typu jasne płytki podłogowe połączone z odpowiednim umeblowanie oraz nowoczesnymi dekoracjami sprawią, że kuchnia będzie optycznie powiększona, przestronna, a także przytulna. Ponadto wcale nie musimy ograniczać się do wyboru podłogi powstałej z płytek o niecodziennym kształcie, gdyż obecnie na rynku znajdziemy również mnóstwo kafli oktagonalnych, które możemy umieścić między szafkami a blatem kuchennym. Takie nieszablonowe rozwiązanie swoim atrakcyjnym wyglądem przyciągnie uwagę każdego gościa! 

płytki oktagonalne

Czy płytki oktagonalne można wkomponować w wystrój nowoczesnego salonu? 

Powszechnie spotykane, duże dywany odchodzą w zapomnienie, a co za tym idzie, zostają zastąpione nowymi trendami. Jedną z dobrze prezentujących się opcji jest zastosowanie marmurowych płytek oktagonalnych w klasycznych kolorach. Rzadko spotykane kształty doskonale przełamują surowy wystrój salonu. Oprócz tego utrzymanie ich nieskazitelnego, pierwotnego wyglądu jest znacznie prostsze, niż w przypadku białego dywanu. 

Elegancka, a zarazem funkcjonalna łazienka 

Podobnie jak w aranżacji kuchni i salonu owe płytki świetnie prezentują się umieszczone w poszczególnych fragmentach łazienki bądź na całej podłodze. Możemy wziąć pod uwagę wykorzystanie kafli oktagonalnych zarówno jako dekoracje wanny, jak i prysznica. Płytki w neutralnych kolorach, takich jak biel, czerń lub szary uczynią łazienkę bardziej elegancką.