Inspiracje i pomysły na aranżację stolika w stylu boho

stolik kawowy boho

Styl boho to wyjątkowy nurt, który kocha swobodę, kolor i ekscentryczność. Wyraża się w tym zarówno w modzie, jak i w projektowaniu wnętrz. Jednym z ciekawych elementów wystroju, który oddaje charakter boho jest stolik kawowy. 

stolik kawowy boho jako modny dodatek

Stolik kawowy boho to bardzo popularny mebel (https://novodom.pl/k/stoliki-kawowe-boho), który zapewnia wygodne miejsce na postawienie filiżanki z napojem, przekąsek, książki, gazety czy innych przedmiotów, które chcielibyśmy mieć w zasięgu ręki podczas chwili odpoczynku. Stolik kawowy jest naturalnym centrum w salonie, wokół którego spotykają się domownicy i goście. Styl boho zaś to wyrazista mieszanka artystycznych inspiracji, etnicznych elementów i swobody wyrażania siebie. Analizując główne składniki tego stylu, takie jak kolorystyka, materiały, dodatki i oraz pomysł na zagospodarowanie przestrzeni, możemy stworzyć niepowtarzalne i harmonijne otoczenie wokół stolika kawowego.  

stolik kawowy boho

Kolorystyka i natura

Styl boho jest jak wybuch barw, które potrafią pobudzić zmysły i wywołać uśmiech na twarzy. Kolorystyka w stylu boho obejmuje szeroką gamę odcieni, od zieleni lasu i turkusu po ciepłe pomarańcze i czerwienie. Stolik kawowy boho w intensywnych, egzotycznych kolorach dobrze prezentuje się jako centralny punkt pokoju. Aranżując wnętrze ze sznytem etnicznym powinniśmy brać pod uwagę stolik kawowy z naturalnych surowców, takich jak drewno, rattan czy bambus. Dla całokształtu ważne jest również zastosowanie miękkich tkanin, obrusów z wzorem etno, które przywołują egzotyczną atmosferę. 

Harmonia w chaosie 

Stolik kawowy boho to niezły początek do całej aranżacji otoczenia wokół niego. Ustawienie mebli, dywanów, roślin w doniczkach i innych dodatków ma ogromne znaczenie, szczególnie jeżeli chcemy stworzyć otoczenie, które będzie zapraszać do relaksu i rozmowy, emanujące przy tym radością i poczuciem swobody. Kwiatowe aranżacje, lampiony, misy z orientalnymi wzorami, egzotyczne figurki czy kolorowe poduszki – to wszystko może ozdobić zarówno nasz stolik kawowy,jak i jego otoczenie. Całości aranżacji dopełnią lustra, zwłaszcza te w ozdobnych ramach.