Gniazdo do blatu – jak wybrać?

gniazdo do blatu

Gniazdko, które chowane jest w blat ma bardzo wiele zalet. Stąd wynika coraz większa popularność tego rozwiązania. Jest to rozwiązanie funkcjonalne, a poza tym pozytywnie wpływa na estetykę pomieszczenia. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, czym się kierować przy wyborze gniazdka do blatu.

Wybór gniazda do blatu

Wybierając gniazdo wpuszczane w blat uwagę zwrócić trzeba przede wszystkim na rodzaj oraz ilość wejść. Ważne jest także, aby pod uwagę wziąć także, to jaki sprzęt będzie do gniazda podłączany. Ma to związek z obciążeniem energetycznym. Oczywiście istotna jest również trwałość mechanizmu.

Kształt gniazd

Jeśli chodzi o kształt i rozmieszczenie, to na rynku dostępne są różne modele. Popularny jest model okrągły. Okrągłe gniazdo do blatu można bowiem łatwo zamontować, gdyż powszechne są blaty z otworem tunelowym. Dużą popularnością cieszą są także gniazda prostokątne. Zajmują jednak często więcej miejsca w porównaniu z tymi okrągłymi.

Parametry techniczne

Jeśli chodzi o gniazdo chowane w blat to bardzo ważne są także jego parametry techniczne. Uwagę zwrócić należy na poziom wodoszczelności oraz maksymalne obciążenie. Istotna jest także głębokość danego modelu gniazda w stosunku do parametru blatu. Ważne jest, aby znać minimalną zalecaną grubość. W tym celu warto czasem poprosić o radę pracownika sklepu, w którym gniazda mają zostać zakupione. Dzięki temu uniknąć można ewentualnych błędów.