Fotel do biurka na kółkach czy na płozach?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej fotele do biurka na kółkach albo fotele na płozach. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Fotele na kółkach

W dzisiejszych czasach większym zainteresowaniem cieszą się modele na kółkach, które są zdecydowanie praktyczniejsze. Pamiętać należy jednak o tym, że kółka mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, dlatego też warto postawić na takie rozwiązania, które nie będą rysować podłogi. Najbardziej praktyczne są oczywiście kółka wykonane z gumy, która może mieć różną twardość.

Fotele na płozach

Fotel do biurka z MebleTkaniny na płozach nie posiada centralnej podstawy, dlatego też dla wielu osób jest zdecydowanie wygodniejszy. Sporą zaletą płóz jest także to, że łatwo je przesuwać. Raz ustawiony fotel do biurka na płozach stoi bardzo stabilnie.

Co wybrać?

Wybór konkretnego modelu zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji każdego użytkownika. Oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawą propozycją są nowoczesne fotele medyczne, które wbrew pozorom są dobrym wyborem nie tylko dla osób z problemami z kręgosłupem. Fotele tego typu dość często projektowane są na indywidualne potrzeby konkretnego użytkownika. Niestety fotele ortopedyczne dość dużo kosztują, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup.