Czy warto mieć w domu hokery?

W nowoczesnych budynkach często stawia się na otwarte przestrzenie, w których kuchnia płynnie przechodzi w część jadalną czy wypoczynkową. By jednak wyraźnie wydzielić przestrzeń kuchenną od pozostałej części dziennej można zastosować niewielki barek, który jednocześnie może stanowić miejsce do jedzenia czy wypicia porannej kawy. Wystarczy przy blacie postawić hokery?

Czy hokery można wykorzystać w domu?

Hokery, albo inaczej krzesła barowe kojarzą się raczej z pubem i wieczorami spędzanymi na mieście. Często stosuje się je jednak również w domach, zwłaszcza w otwartych kuchniach. Postawienie blatu i tego typu krzeseł pozwala wydzielić przestrzeń do gotowania. Często jest to też rodzaj kompromisu w niewielkich mieszkaniach, w których nie mieści się typowa część jadalna.

Jak wybrać hoker, by był wygodny?

Kluczową kwestią przy wyborze hokera jest jego wysokość. Musi być odpowiednia dopasowana do wysokości blatu, a najlepiej jeśli siedzisko znajduje się nie mniej więcej 20 – 30 centymetrów poniżej blatu. Hokery są wyższe od tradycyjnych krzeseł, dlatego koniecznie powinny mieć podpórkę na nogi, koniecznie położoną około 40 centymetrów poniżej siedziska. Dobrze też jeśli takie krzesła są wyposażone w niskie oparcie, które zapewnia podporę dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Hokery – w ofercie sklepu Mebletkaniny.pl