Jakie kwestie należy uwzględnić przy wyborze łóżka dla małego dziecka?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybranie łóżka dla dziecka nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Należy bowiem wziąć pod uwagę najbardziej istotne czynniki przed podjęciem decyzji o zakupie omawianego mebla. Dlaczego łóżko rozkładane dla dzieci z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością?

Optymalne łóżko rozkładane dla dziecka w wieku od 3 do 4 lat

Należy mieć świadomość, że małe łóżeczko nie będzie miało już żadnego zastosowania w momencie, gdy dziecko skończy 3 lata. Rekomendowane jest postawienie na model o wymiarach 160×80 cm. Rodzice muszą oczywiście uwzględnić bardzo istotny fakt, że dzieci w omawianym wieku posiadają praktycznie niekończące się pokłady energii. Godny uwagi jest również fakt, że pociechy mogą być bardzo ciekawe otaczającego świata. Oznacza to, że mogą być narażone na różnego rodzaju upadki. Mebel musi być zatem nie tylko i wyłącznie stabilny, ale również bezpieczny. Rekomendowane jest postawienie na modele wykonane z płyty laminowanej lub drewna.

Solidne łóżko dziecięce rozkładane dla sześciolatka

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wymagania związane z łóżkiem ulegną drastycznej zmianie w momencie, gdy pociecha będzie wybierała się do przedszkola. Godny uwagi jest fakt, że maluchy w tym wieku bardzo często chcą być samodzielne. Warto w pierwszej kolejności bardzo dokładnie zwrócić uwagę na wymiary mebla. Optymalna wielkość powinna bowiem wynosić 190 × 80 cm. Rodzice, którzy chcieliby jednak, aby mebel posłużył dziecku zdecydowanie dłużej, mogą zaopatrzyć się w większe łóżko.

Należy również zaznaczyć, że wspomniane łóżko nie będzie już dla dziecka tylko i wyłącznie strefą przeznaczoną do zabawy i snu – www. Dzieci bowiem bardzo często uczą się w łóżku. Warto zatem zaopatrzyć mebel w wyprofilowany zagłówek.