Dlaczego rekomendowane jest postawienie na światła ledowe?

Można zaobserwować, że światła ledowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród przedsiębiorców, ale również indywidualnych użytkowników. Godny uwagi jest fakt, że nie wszyscy jeszcze przekonali się do wspomnianego rozwiązania i cały czas zastanawiają się dlaczego warto zamienić tradycyjne żarówki na ledowe.

Czy światła ledowe są tylko chwilową ekologiczną modą?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo dużej liczbie osób wydaje się, że obecnie panuje moda na żarówki ledowe. Nic bardziej mylnego. Omawiane rozwiązanie nie ma bowiem praktycznie nic wspólnego z modą. Diody pozwalają użytkownikom na zaoszczędzenie pieniędzy. Oczywiście żarówki ledowe są znacznie droższe od tradycyjnych czy halogenowych, jednak w dłuższej perspektywie jest to tańsza opcja. Godny uwagi jest fakt, że światła ledowe z candellux.com.pl są w stanie działać nawet przez 50 tysięcy godzin, czyli 50 razy więcej w porównaniu do tradycyjnych żarówek.

Czy warto wymienić tradycyjne żarówki na LEDy?

Warto wiedzieć, że wymienienie żarówek tradycyjnych na ledowe sprawi, że użytkownik będzie mógł cieszyć się z oszczędzania już od pierwszego dnia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tradycyjne żarówki 25W świecąc przez godzinę będą pobierały 0,025 kW. Z kolei pobór mocy 3W żarówki ledowej wyniesie tylko 0,003 kWh. Na pierwszy rzut oka mogą to się wydawać bardzo małe liczby.

Jakie jeszcze zalety mają diody LED?

Należy mieć świadomość, że jednym z najczęściej wymienianych atutów omawianego rozwiązania jest fakt, że żarówki ledowe nie będą się nagrzewały tak, jak tradycyjne. Ich efektywność jest bowiem znacznie większa niż źródło światła z żarnikiem wolframowym. Jak wiadomo tradycyjne żarówki po 30 minutach działania stają się gorące. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, ponieważ ogromna ilość energii jest marnowana na wydzielanie ciepła.

Z kolei omawianą żarówkę led użytkownik może bez żadnego problemu nie tylko i wyłącznie dotknąć, ale również trzymać w ręku. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że diody led nie będą traciły tak dużo energii na wytwarzanie ciepła.

Nie można oczywiście zapomnieć, że światła ledowe nie będą emitowały bardzo szkodliwego promieniowania UV. Godny uwagi jest również fakt, ze wspomniane żarówki ledowe są w stanie osiągnąć maksymalną jasność już po zaledwie kilku mikrosekundach od momentu włączenia. Z kolei tradycyjne świetlówki mogą rozświetlać się nawet przez kilka minut. Oczywiście czas ten będzie się wydłużał wraz z długością eksploatacji tego produktu.