Drzwi przesuwne do szafy – garść przydatnych informacji

drzwi przesuwne do szafy

W niewielkich pomieszczeniach drzwi przesuwne do szafy stanowią bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Umożliwiają one bowiem optymalne zagospodarowanie bardzo ograniczonego miejsca.  

Jakie zalety posiadają drzwi przesuwne do szafy?

Jak wspomniano powyżej, drzwi przesuwne do szafy to doskonałe rozwiązanie w przypadku małego metrażu pomieszczeń. Co ciekawe, drzwi przesuwne mogą być z powodzeniem montowane nie tylko w przypadku salonu czy sypialni, ale również kuchni i łazienki. Tego typu drzwi mogą być utrzymane w różnorodnej stylistyce, w tym na przykład prostej formie pasującej do minimalistycznych wnętrz. Ponadto drzwi przesuwne do szafy mogą być wykonane z rattanu, akrylu oraz płyty meblowej laminowanej. Wypełnienie tego typu drzwi może stanowić szkło z nadrukiem lub lustro. Bogactwo wzorów, kolorów oraz materiałów wykończeniowych sprawia, że z powodzeniem można znaleźć produkt pasujący do niemal każdego wnętrza. W zależności od rodzaju materiału, drzwi mogą się zdecydowanie różnić ceną. Mogą to być zatem bardzo drogie produkty, jak również bardziej ekonomiczne i przystępne cenowo.   

Na co należy zwrócić uwagę wybierając systemy do drzwi przesuwnych?  

Systemy do drzwi przesuwnych mogą być wykonane ze stali lub aluminium. Tańszym rozwiązaniem jest system drzwi przesuwnych wykonany ze stali. Jednak w tym wypadku należy się liczyć z dość głośną pracą mechanizmu. Może to pogarszać komfort użytkowników i na dłuższą metę być dość męczące. System drzwi przesuwny wykonany z aluminium jest droższy, ale bardziej komfortowy w użytkowaniu.