Lampa podłogowa w naturalnym wydaniu

lampy podłogowe

Światło ma istotny wpływ na wygląd mieszkania lub domu, buduje klimat i pomaga człowiekowi w codziennej egzystencji. Jest ono szczególnie ważne zimą, gdy dni są krótkie, a noce długie. Salon urządzony w naturalnym stylu, gdzie ustawiona jest lampa podłogowa pleciona z naturalnych włókien, nabiera niepowtarzalnego klimatu. Połączenie światła i zaczerpniętych z przyrody form idealnie wpisuje się we współczesne trendy aranżacji wnętrz.

Lampa podłogowa wykonana z naturalnych surowców

lampy podłogoweSkąd właściwie wziął się ten pomysł? Zaczęło się od boho, gdzie pojawiały się plecione ze sznurków abażury. Śladem boho ruszył styl bali, który w swoje pełne przestronności i jasności wnętrza zaczął wprowadzać lampy plecione z trawy morskiej oraz włókien palmowych. Lekka, misterna forma o niepowtarzalnych splotach włókien to inspiracja dla następnego stylu: japandi – połączenia stylu japońskiego i skandynawskiego. We wszystkich wymienionych stylach może pojawić się lampa podłogowa wykonana z surowców naturalnych, np. z trawy pampasowej, fantazyjnie powyginanych korzeni drzew lub krzewów. Lecz i pozostałe modne style aranżacji sięgają po inspirację ku naturze. Projektanci tworzą stelaże lamp, które do złudzenia przypominają naturalne odpowiedniki, traw, liści, czy drobnych roślinek.

Do jakich aranżacji pasuje lampa podłogowa naturalna?

Lampa wykonana z tworzyw pochodzenia roślinnego pięknie komponuje się z wszystkimi bliskimi naturze aranżacjami, np:

  • boho
  • skandi
  • skandi boho
  • japandi
  • eko

Tym co łączy te style jest przestrzeń, światło i lekkość form. Wszystkie cenią sobie tradycyjne rękodzieło oraz niepowtarzalne wzory plecionek, które może stworzyć tylko zdolny artysta. Lampa podłogowa kolista, obła lub o całkiem nietypowym kształcie idealnie łączy się w aranżacji z drewnianą podłogą, roślinami doniczkowymi, ozdobnymi poduszkami wykonanymi z surowych materiałów – len, bawełna. Taki akcent nawet w salonie nowoczesnym potrafi stworzyć aurę naturalności, zmienić charakter wnętrza na bardziej przyjazny i ciepły.

Duży wybór lamp podłogowych znajdziesz tutaj https://www.sfmeble.pl/c/lampy-podlogowe-oswietlenie, a to wszystko w atrakcyjnych cenach.