Cechy tunelu foliowego

tunel foliowy

Tunele foliowe to wygodne i praktyczne konstrukcje ogrodowe, jakie sprawdzą się do uprawy roślin wymagających. Zadaniem tunelu jest przyspieszenie okresu wegetacji warzyw i innych roślin, co jest uzyskane dzięki zachowaniu stałej temperatury we wnętrzu. Zastosowanie da nam możliwość przyspieszenia zbioru plonów nawet o kilka tygodni. Czym wyróżnia się taki tunel? Na jaki model postawić? Gdzie dokonać zakupu?

Szeroka oferta

Szerokie możliwości znajdziemy w internetowych sklepach np. tutaj. Producenci oferują wiele różnych modeli, jakie bazują na ramie z rurek PCV lub rurek metalowych. Pierwsza opcja odznacza się lekkością i łatwością montażu, jak i niższą ceną. Materiał PCV sprawnie wyczyścimy i będziemy cieszyć się tym, że nie rdzewieje. Obecnie chętnie stawiamy też na tunele na rusztowaniu z metalu. Cechą jest odporność na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Nie zapominajmy o stabilności konstrukcji z metalu. Podczas doboru zwróćmy uwagę na wielkość, tak aby optymalnie wspomóc wzrost hodowanych roślin. 

tunel foliowy

Tunel foliowy

Skuteczne działanie tunelu foliowego wiąże się z wykorzystaniem danego rodzaju folii. Na uwagę zasługuje perforowana folia, jaka posiada drobne otwory, które mają na celu zwiększyć cyrkulację powietrza we wnętrzu namiotu. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko chorób grzybiczych, a konstrukcja nie wymaga częstego wietrzenia. Alternatywą jest wykorzystanie folii perforowanej, jaka szybko się nagrzewa. Taką szklarniową folię należy systematycznie wietrzyć. Wybór jest uwarunkowany własnymi oczekiwaniami i możliwościami w danym miejscu. Faktem jest, że tunele foliowe z łatwością znajdziemy w internetowych sklepach, gdzie bogata oferta ma sporo zalet.