Zegary ścienne – niezapomniana klasyka!

zegary

Choć zegary ścienne nie są już tak funkcjonalne, jak kiedyś, to dalej mogą stanowić wyjątkową ozdobę każdego domu. Świetnie sprawdzają się w salonie, jadalni, kuchni czy nawet przedpokoju i potrafią w nietypowy sposób dopasować się do każdego stylu. Dobrze umieszczone pomogą szybko sprawdzić godzinę, wyglądają elegancko i na pewno będą stanowić ciekawy element każdego pomieszczenia. Jak wybrać idealny zegar ścienny i gdzie warto go szukać?

Jaki zegar ścienny wybrać do domu?

zegaryJeśli zegar ma być nie tylko ładną ozdobą, ale także służyć do odczytywania czasu, to pierwsze, na co należy zwrócić uwagę, jest jego czytelność. Na rynku można spotkać wiele awangardowych czy abstrakcyjnych modeli zegarów, jednak korzystanie z nich może być frustrujące. Najlepiej zdecydować się na klasyczny model, którego design opiera się na cyfrach. Mogą to być zarówno cyfry arabskie, jak i rzymskie – ważne jest to, aby były dobrze widoczne. Taki zegar wcale nie musi być nudny! Dostępne modele mechaniczne mogą nawiązywać zarówno do stylu retro, jak i nowoczesnego. Łatwo dobrać je i dopasować do designu pomieszczenia, a korzystanie z nich jest proste i przyjemne.

Gdzie szukać wyjątkowych zegarów?

Elegancki i nowoczesny zegar możemy kupić w sklepie SFmeble. Choć sklepy przedstawiają ogromną ofertę zegarów, to nie zawsze można znaleźć taki, który w pełni spełniałby wszystkie potrzeby. Wtedy z pomocą przychodzą antykwariaty czy tak zwane sklepy ze starociami. Można znaleźć tam wiele unikatowych zegarów, które nie są już produkowane. To będzie nie tylko niezwykła dekoracja domu, ale także przedmiot nabyty w sposób ekologiczny. Pozyskiwanie takich rzeczy z drugiej ręki jest nie tylko dobre dla środowiska, ale i pozwala znaleźć wiele niesamowitych zegarów. Takie stare i wyjątkowe modele świetnie zgrywają się z domami w stylu klasycznym albo vintage. Dobrze je dopełniają i pozwalają uzyskać niezwykły klimat. Zegary z drugiej ręki można łączyć również ze stylem loftowym, dzięki czemu lekko przełamuje się jego surowość, ale jednocześnie pomieszczenie dalej pozostaje minimalistyczne.