Jakie lustro wybrać do łazienki?

lustro łazienkowe

Codzienne potrzeby w życiu człowieka determinują różne wybory. Stwierdzenie jest szczególnie ważne w odniesieniu do aranżacji własnego domu. Z reguły wymaga się, aby pomieszczenia były schludne, ale przede wszystkim ergonomiczne. Nie inaczej jest z łazienką. W związku z tym warto zadbać o to, aby była funkcjonalna. Jednym z przedmiotów ułatwiających codzienną higienę w tym pomieszczeniu jest lustro, które spełnia wiele istotnych funkcji. Dobrze, aby było dopasowane na miarę potrzeb.

Wielkość ma znaczenie 

lustro łazienkowe

Przed wyborem odpowiedniego lustra należy wykonać kilka czynności, które ułatwią udany zakup. Przede wszystkim należy zastanowić się nad osobistymi preferencjami, które w dużej mierze wpłyną na końcowy rezultat. Ponadto istotna jest wielkość pomieszczenia. W odniesieniu do drugiego czynnika należy stwierdzić, że jest on niemal kluczowy. Generalnie przyjmuje się zasadę, w myśl której szerokość lustra powinna zawierać się w przedziale 40-80 cm. Takie wymiary pozwolą na swobodne i wygodne korzystanie z produktu. Jednocześnie, należy przy tym pamiętać, że w przypadku małych pomieszczeń lepszym wyborem będą lustra o mniejszej średnicy, zbliżonej do podanego minimum. Co więcej, w przypadku ograniczonej przestrzeni należy rozważyć zakup lustra bez ramy, dzięki czemu jego przestrzeń użytkowa ulegnie zwiększeniu. 

Kształt i wysokość 

Poza średnicą istotne są również czynniki dotyczące kształtu oraz wysokości, na jakiej ma zawisnąć lustro. Okrągłe lustra będą dobrze komponować się w łazienkach w których pozostała armatura ma lekki, opływowy design. Z kolei w momencie, gdy wyposażenie pomieszczenia obfituje w proste i kanciaste przedmioty, wówczas najlepszym wyborem będzie lustro prostokątne. Odpowiedni wybór pozwoli uniknąć końcowego chaosu, który mógłby zaburzać aranżację. 

Ponadto, zaleca się, aby lustro łazienkowe zostało umieszczone w strefie mycia, czyli najczęściej nad umywalką tak, aby głowa użytkownika znajdowała się mniej więcej w połowie tafli. Takie umiejscowienie przyczyni się do maksymalnego zadowolenia z użytkowania.