Ciekawy sposób na aranżację łazienki czy niesztampowe płytki ścienne

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Pięknie urządzona łazienka to ważny cel podczas remontu lub budowy, warto zatem poznać kilka niesztampowych rozwiązań, dzięki którym łazienka będzie prawdziwym oczkiem w głowie.

Niesztampowe płytki ścienne

Współcześnie w sklepach z glazurą jest naprawdę ogromny wybór różnych płytek. Modne są zarówno te zupełnie klasyczne, jak też płyty wielkoformatowe, które łączy się praktycznie bez fug i uzyskuje się dzięki temu efekt gładkiej tafli. Właśnie takie są współczesne trendy w urządzaniu łazienek. Wielkoformatowe płytki ścienne mogą mieć strukturę marmuru lub betonu. Dzięki temu łazienka będzie miała wyjątkowy industrialny lub bardziej klasyczny i elegancki charakter. Wszystko tak naprawdę w duchu prostoty i minimalizmu. Pstrokate i kolorowe płytki to już przeżytek.

Płytki imitujące drewno

Kolejny bardzo ciekawy sposób na aranżację łazienki to wykorzystanie płytek imitujących drewno. To właśnie te płytki nadają się perfekcyjnie wtedy, gdy ma się ochotę na przytulną i ciepłą łazienkę. To właśnie drewno daje taki efekt. Niestety drewno do łazienki to nie do końca dobry wybór z powodów typowo funkcjonalnych. Płytki imitujące drewno będą tutaj doskonałą alternatywą. Można poukładać je zarówno na ścianach, jak też na podłodze. Będą perfekcyjne również do wyłożenia w saunie. Potem wystarczy dodać odrobinę naturalnych dodatków i gadżetów, aby wyczarować prawdziwą ciepłą strefę relaksu w swojej łazience. Oczywiście to tylko kilka pomysłów na to, jak wykorzystać współczesne modne płytki ścienne – https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-scienne-139.html. W sklepach znajduje się o wiele więcej propozycji, które warto zobaczyć na własne oczy.