Meble łazienkowe jak wybrać?

Projektowanie łazienki często jest największym wyzwaniem w całym domu. Jak zmieścić maksymalnie dużo sprzętów na często małej powierzchni? Jakich materiałów użyć? A co z ergonomią? Przecież to jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń…

Wybór mebli

Wybór mebli do łazienki wcale nie jest prosty. Pod uwagę trzeba brać nie tylko ich estetykę ale też funkcjonalność. A biorąc pod uwagę, ze służyć mają wszystkim domownikom to naprawdę nie lada wyzwanie. Ważnym aspektem jest materiał z którego są wykonane, chociaż dzisiaj
meble łazienkowe mogą być zrobione z przeróżnych materiałów: metalu, szkła, aż po drewno, warto brać pod uwagę, że będą musiały wytrzymać naprawdę w trudnych warunkach.
Ponieważ w łazience panuje specyficzny mikroklimat konieczne jest zabezpieczenie ich przed wilgocią, powierzchnie powinny być pokryte lakierem poliuretanowym lub folią.

Półki łazienkowe

Podstawowe wyposażenie łazienki to półki oraz szafka.
Można wyróżnić kilka rodzajów szafek najpopularniejszych w łazienkach: szafki pod umywalkami, szafki wiszące oraz szafki stojące. Mogą być one wyposażone w otwierane drzwiczki i półki albo system szuflad. Ważne aby wybrać taki rodzaj szafki, który odpowiada naszym indywidualnym preferencjom, ale też jest dopasowany do wyznaczonego miejsca , inaczej będziemy się tylko męczyć a szafka nie spełni swojej roli. Warto wziąć pod uwagę, że szuflady ułatwiają dostęp do wszystkich schowanych drobiazgów ale z kolei zajmują więcej miejsca, z kolei drzwiczki są mniej wygodne ale oszczędzają miejsce i są bardziej pojemne.
Bardzo modnym ostatnio rozwiązaniem, szczególnie w niezbyt dużych łazienkach jest przedłużenie blatu pod umywalką i stworzenie dodatkowej powierzchni użytkowej. Dzięki temu zyskujemy kolejne półki pod prysznic i miejsce na przechowywanie kosmetyków.