Na co zwrócić uwagę wybierając wolnostojące wanny łazienkowe?

Wybranie porządnej wanny do łazienki nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że oferta producentów jest bardzo szeroka i różnorodna. Nowa wanna wolnostojąca przyścienna to inwestycja na lata, dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów.

Metraż ma znaczenie

Jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście metraż wanny. Pod uwagę należy wziąć nie tylko własne upodobania, ale również wolną przestrzeń do zagospodarowania w łazience. Jeżeli wanna wolnostojąca łazienkowa ma być ustawiona centralnie to niezbędna jest łazienka o powierzchni 15 m2. Bardzo ważne jest również to, aby przygotować porządny projekt podejścia wody z posadzki. Zadbać należy o stabilne i równe podłoże zwłaszcza, jak wanna wolnostojąca łazienkowa wykonana jest z ciężkiego materiału. W ciasnych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdzi się wanna wolnostojąca przyścienna, dzięki której można zaoszczędzić sporo cennego miejsca – sprawdź teraz.

Jakie wymiary?

Największym zainteresowaniem cieszą się wolnostojące wanny prostokątne, które mają od 70 do 100 cm szerokości i od 120 do 200 cm długości. Jeżeli chodzi o owalne wanny łazienkowe, to mają one z kolei wymiary od 85 x 170 cm do 100 x 190 cm. Pamiętać należy także o tym, że wolnostojące wanny wymagają zastosowania specjalnych baterii. Jeżeli chodzi o wanny stawiana na nogach albo charakterystycznych łapach, to służą do nich baterie podłogowe, które umieszcza się bezpośrednio przy wannie. Pamiętać należy również o tym, aby postawić na estetyczne baterie, które ładnie prezentować będą się przy wannie. Osoby, które preferują wanny wolnostojące łazienkowe w obudowie albo wpuszczane w podłogę powinny wybrać baterie nawannowe. Wanna musi posiadać specjalny rant i obudowę, która umożliwi montaż armatury. Gdy wanny wolnostojące dotykają bokiem ściany można skorzystać z dobrodziejstwa baterii ściennej.