Szafka nocna: idealny dodatek nie tylko do sypialni

Trudno wyobrazić sobie praktycznie urządzoną sypialnię bez szafki nocnej. Wielu z nas zapomina jednak, iż taki mebel może się okazać świetnym wsparciem i w innych wnętrzach.

W jakich wnętrzach można skorzystać z szafki nocnej?

Gdzie można skorzystać z szafki nocnej? Sypialnia to podstawa, na tym jednak możliwości wykorzystania tego mebla się nie kończą. Świetnie sprawdzi się ona w takich wnętrzach, jak:

  • pokój dzienny,
  • salon,
  • pokój dla dziecka.

Szafka nocna w pokoju dziennym

Choć tanie szafki nocne do sypialni to najbardziej popularne rozwiązanie, w wielu domach można ujrzeć taki mebel w pokoju dziennym. Nie powinno to dziwić, gdyż wnętrze takie zwykle sprawdza się i jako pokój godzinny, i jako miejsce do spania. Tanie szafki nocne stojące tu w pobliżu rogówki lub kanapy, nie powinny zatem dziwić.

Salon – wielofunkcyjne wnętrze

Salon to wnętrze reprezentacyjne, mające służyć jako miejsce wypoczynku dla całej rodziny. Bywa jednak i tak, że salon zmienia się w sypialnię, a w takiej sytuacji praktyczna szafka nocna staje się bardzo ważnym meblem. Można z niej też korzystać na co dzień, traktując ją jako dodatkowy schowek na różne drobiazgi lub miejsce do ustawienia lampki bocznej. Możliwości wykorzystania taniego mebla jest sporo, a że wybór szafek jest szeroki, nawet do najmodniejszego i najbardziej eleganckiego salonu znajdzie się wiele ciekawych rozwiązań.

Szafka nocna w pokoju dziecka

Pokój dziecka to chyba najbardziej uniwersalne wnętrze w każdym domu. To miejsce do zabawy i nauki, to również sypialnia. W części pokoju przeznaczonej jako miejsce do spania, podstawą są wygodne łóżka pojawiające się w sąsiedztwie tak ważnych mebli, jak szafki nocne Tanio można kupić wiele ciekawych szafek, które świetnie sprawdzą się w pokoju malucha jako miejsce na niezbędne drobiazgi oraz lampkę nocną.