Czysta i sterylna woda w basenie przez cały sezon

Utrzymanie wody w basenie w czystości to spore wyzwanie, szczególnie jeżeli z basenu na raz korzysta mnóstwo osób. Nowoczesna chemia basenowa pozwala jednak na osiąganie doskonałych rezultatów. Środki zabezpieczają przed rozwijaniem się różnych drobnoustrojów, odkażają wodę i sprawiają, że jest ona bezpieczna do użytku.

Jak utrzymać czystą wodę w basenie, dzięki chemii basenowej?

Tak zwana chemia basenowa to różnego rodzaju środki do dezynfekcji wody. Jedno z najprostszych rozwiązań to zakup tak zwanych tabletek multifunkcyjnych. Tabletki tego typu mają w sobie aż cztery składniki, dzięki czemu działają szybko i skutecznie. Zawierają chlor oraz koagulant, pomagają utrzymać odpowiednie pH wody, a także zawierają składnik nazywany antyglonem. Wystarczy wrzucić odpowiednią ilość tabletek na pojemność basenu, aby mieć pewność, że woda jest czysta i bezpieczna dla zdrowia kąpiących się ludzi.

Czysta woda w basenie – najważniejszy cel na lato

Oczywiście tabletki multifunkcyjne to nie jedyne rozwiązanie. Trzeba jednak przyznać, że to najlepsza opcja pod względem finansowym. Kupując duże opakowanie tabletek tego typu, ma się środek do stosowania praktycznie przez cały sezon. Ciekawą funkcją ich działania jest na przykład to, że zbijają one mniejsze cząsteczki brudu w większe, co ułatwia odfiltrowanie basenu. Zapewniają stabilne uwalnianie się chloru, dzięki czemu woda jest chroniona przez dłuższy czas. Zatem jest to doskonała odpowiedź na pytanie- jak utrzymać czystą wodę w basenie.