Wanna wolnostojąca – na co zwrócić uwagę?

Wanna dla wielu osób jest najważniejszym elementem łazienki. Dla wielu osób jest również bardzo ważnym elementem aranżacyjnym, który dodaje łazience uroku. Już nie chcemy chować w rogu łazienki. Jak wybrać wannę wolnostojącą, która będzie umieszczona w centralnym punkcie łazienki?

Metraż ma znaczenie

Decydując się na wannę narożną musimy mieć świadomość, że by wyglądała ona atrakcyjnie i była prawdziwą ozdobą łazienki musi być wyeksponowana. I tu pojawia się zasadniczy problem, który dotyczy wanny wolnostojącej. Wanna wolnostojąca jest przeznaczona do dużych łazienek oraz pokoi kąpielowych.

Chcąc zamontować wannę wolnostojącą musimy mieć minimum 7 metrów, najkorzystniej wygląda łazienka która ma nie mniej niż 15 m 2. Trzeba pamiętać, że obok jek umieszczamy również baterie, które stoją na nogach lub łapach w całej okazałości i również wymagają miejsca.

Dostęp do wanny musi być swobodny. Umieszczenie jej w miejscu, gdzie jest utrudnione korzystanie zupełnie zaburza ideę korzystania z tego typu produktu. Wanna wolnostojąca, by wyglądała atrakcyjnie musi, być wyeksponowana w odpowiednim miejscu.

Design wanny

Projektując pokój kąpielowy z elegancką wanną koniecznie trzeba zwrócić uwagę na design wanny. W pomieszczeniach retro świetnie będzie wyglądała na lwich łapach, wykonana z żeliwa bądź kamienia. Wanna z kompozytu lub szkła sprawdzi się we wnętrzu nowoczesnym. Zaś emaliowana sprawdzi się w łazience klasycznej.

Styl w jakim jest wanna ma podstawowe znaczenie dla wyglądu pokoju kąpielowego. Eleganckie wnętrze musi być spójne aranżacyjnie.

Więcej znajdziesz na stronie – https://www.camero.pl/wanny/