Łazienka marzeń

Łazienka jest ważnym pomieszczeniem w każdym domu i mieszkaniu, więc warto zadbać o wszystkie szczegóły. Pomocne mogą być listwy wykończeniowe, które pozwolą udoskonalić wnętrze oraz dodać mu blasku.

Listwy do płytek

Listwy o specjalnym kształcie, dobranym do pełnionej funkcji, są elementem koniecznym, aby stworzyć schludną łazienkę. Zakrywają one wszelkie łączenia płytek i płaszczyzn takich jak połączenie ściany z sufitem lub dwóch ścian.

Listwy wykończeniowe są też często używane w celu zamaskowania drobnych pęknięć i niedoskonałości. Decydując się na płyty kartonowo-gipsowe w celu wyrównania niedoskonałości ściany warto sięgnąć z Eksperci Łazienek po listwy wykończeniowe, ponieważ płyty te bardzo często sprawiają, że na ich łączeniu pojawiają się niewielkie pęknięcia. Listwa świetnie się sprawdzi w takich sytuacjach.

Listwy dekoracyjne o wielu zastosowaniach

Coraz częściej spotyka się listwy dekoracyjne wykonane ze styropianu, które są nazywane sztukateryjnymi. Pełnią one rolę dekoracyjną i pojawiają się na ścianach i sufitach. Dla ludzi pragnących posiadać wnętrze w klasycznym stylu będą świetnym rozwiązaniem. Występują w wielu kształtach i rozmiarach, a dodatkowo można też je dobrać pod względem miejsca montażu. Występują listwy przeznaczone do przyklejenia na płaską powierzchnię oraz narożna idealnie nadające się na połączenie ściany z sufitem.

Właśnie listwy narożne są najczęściej wykorzystywane w domach i mieszkaniach, ponieważ estetycznie oddzielają ścianę od sufitu oraz są interesującym dodatkiem dekoracyjnym.

Dodatkowym atutem listw dekoracyjnych wykonanych ze styropianu jest to, że mogą być one malowane na dowolny kolor przy użyciu farby do wnętrz. Pozwala to na personalizację wnętrza oraz czyni je uniwersalnym dodatkiem, Duży wybór kształtów, łatwość montażu oraz niska cena czynią je bardzo popularnym elementem wykończeniowym.