Prysznic czy wanna?

Najlepiej byłoby mieć zarówno kabinę prysznicową, jak i wannę, ale nie zawsze dysponujemy wystarczającą ilością miejsca w swojej łazience, co wymusza na nas konieczność zdecydowania się na jedno z tych rozwiązań. Pojawia się jednak pytanie, które z nich będzie lepsze? Tak naprawdę to wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji.

Besco wanny – co przemawia na ich korzyść?

Wybór wanny czy kabiny prysznicowej zależy od naszych osobistych preferencji. Jeśli ktoś lubi długie kąpiele, podczas których może się wyciszyć i odprężyć, to jak najbardziej warto zdecydować się na wolnostojącą wannę besco. Podczas kąpieli w niej możliwe jest oddanie się lekturze czy chociażby przejrzenie najnowszego wydania czasopisma. Do wody można też wrzucić najróżniejsze olejki, płyny, zioła itd., fundując sobie leczniczą i regenerującą kąpiel. Wanna idealnie sprawdza się w przypadku kobiet podczas zabiegów upiększających. Wiele rodziców także ceni sobie wannę, w której łatwiej jest umyć pociechy. W takiej wannie dziecko ma okazję się dobrze zabawić i nauczyć dbania o własną higienę.

A może jednak prysznic?

Na korzyść kąpieli pod prysznicem jest to, że można w szybki sposób umyć całe ciało i dodatkowo być masowanym przez uderzające w skórę krople wody. Jest to dobre rozwiązanie dla osób oszczędnych i dla osób posiadających małe łazienki. Jeśli nie lubimy zbyt dużo sprzątać, to łatwiej i szybciej wyczyścimy prysznic niż wannę. Spływające z ciała brud i pot nie osadzają się na ściankach, ale spływają bezpośrednio do odpływu. Prysznic jest też znacznie bezpieczniejszy w przypadku osób starszych i niepełnosprawnych. Tym bardziej po zamontowaniu nachwytów naściennych i włożeniu taboretu do kabiny.