Kafle drewnopodobne

Kafle drewnopodobne, czyli takie, które imitują prawdziwe drewno już od kilku sezonów są niezwykle popularne. Ich niższa cena niż standardowych desek drewnianych zachęca do zakupu zwolenników naturalnych klimatów. To też sprawia, że w coraz większej ilości miejsc możemy spotkać tego typu kafle.

Kafle drewnopodobne i ich rodzaje

Kafle drewnopodobne – https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-drewnopodobne-174.html mogą być produkowane zarówno na bazie terakoty, jak i gresu. W przypadku gresu, który ma wyglądem przypominać drewno, jego cena zwykle przewyższa cenę płytki z terakoty, jednakże tego typu płytka jest też zdecydowanie bardziej wytrzymała. Wśród kafli drewnopodobnych wykonanych z gresu znajdziemy płytki mrozoodporne, a także takie o wysokiej klasie odporności na ścieranie. Płytki są także odporne na działanie środków chemicznych, z tego też względu polecane są do miejsc, które są często użytkowane. Doskonale także sprawdzają się na zewnątrz budynku. W szerokiej ofercie producentów znajdziemy też kafle drewnopodobne wykonane z gresu szkliwionego. Taka warstwa powlekająca zapewnia estetyczne wykończenie i odporne na naciąganie wodą wykończenie płytki, przez co też płytka jest bardzo odporna.

Zalety płytek drewnopodobnych

Jedną z niekwestionowanych zalet kafli drewnopodobny jest na pewno ogromna estetyka. Jak wszyscy wiemy drewno to materiał ponadczasowy, jednakże jego pielęgnacja i utrzymanie w nienagannym stanie jest bardzo wymagająca. Z tego też powodu gres, który imituje drewno wygląda bardzo efektownie, zaś podłogę w danym wnętrzu można stosunkowo szybko wyłożyć i nie wymaga ona aż tak czasochłonnej pielęgnacji. Ten rodzaj kafli doskonale sprawdzi się na różnych powierzchniach, zarówno w łazience, jak i kuchni, a nawet w przedpokoju czy w salonie. Ogromne możliwości wykorzystania płyt drewnopodobnych sprawiają, że można zastosować je w wielu różnorodnych aranżacjach i zawsze będą wyglądać niezwykle stylowo.