Domowe spa

Pokój kąpielowy to marzenie niejednej osoby. Eleganckie domowe spa to idealne miejsce, by odpocząć i zrelaksować się po trudach dnia. Jak zaaranżować funkcjonalny i gustowny pokój kąpielowy?

Jej wysokość wanna

W pokoju kąpielowym stawiamy przede wszystkim na wygodę oraz ekskluzywny wygląd. Bardzo ważna jest wanna, która zapewni wygodny odpoczynek oraz relaks w komfortowych warunkach.

Mając duży pokój kąpielowy warto zainwestować w wannę asymetryczną. Okrągła lub jajowata wanna ustawiona na środku pomieszczenia będzie wyglądała niezwykle elegancko i finezyjnie. Dzięki takiej aranżacji pomieszczenie nabierze klasy i niebanalnego wyglądu, a kąpiel będzie wygodna.

Wanna może być obudowana akrylem lub płytkami, trzeba jedynie pamiętać, by wybierać kafelki bardzo małych rozmiarów, gdyż wtedy można je idealnie dopasować do krzywizn wanny. Duże kafelki nie będą ładnie wyglądały.

W łazience w stylu vintage sprawdzi się wanna niezabudowana na lwich łapach. Jest to niebanalny element dekoracyjny, który dopełniony stojącymi, chromowanymi bateriami pozwoli stworzyć niecodzienne wnętrze.

Ściany i podłoga

W dużym, przestronnym pokoju kąpielowym panują zupełnie inne zasady niż w małych, ciasnych łazienkach. Płytki ścienne oraz podłogowe zdobią dużą część łazienki i są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Warto więc bardzo starannie zaaranżować wnętrze.

Biała łazienka będzie zawsze elegancka i nowoczesna. Warto na podłodze położyć terakotę, która będzie kontrastowała ze ścianami, dzięki temu można uzyskać ciekawe połączenie silnych kolorów. Płytki podłogowe Paradyż w ciemnym kolorze sprawią, że pokój kąpielowy będzie bardzo gustowny i niebanalny.

Drewnopodobne płytki podłogowe Paradyż od www.ekspercilazienek.pl sprawią, że łazienka będzie wydawała się ciepła i przyjemna. Atmosfera w niej panująca będzie przypominała klimat eleganckiego SPA, w którym odpoczynek jest prawdziwą przyjemnością.