Kształty łatek do basenu

Łatki do basenu występują w różnych rozmiarach i kształtach. Przeważają te w kształcie okrągłym. Dlaczego akurat takie. Większość napraw, które trzeba wykonywać w przypadku basenów to zaklejanie różnego rodzaju zadrapań, które mają niewielkie rozmiary. To z nich ucieka powietrze, które sprawia, że konkretny basen nie nadaje się do użytku. Co ważne, basen może być naprawiany za pomocą także większych łatek. Wszystko zależy od tego, w jaki zestaw naprawczy zaopatrzył nas nasz producent.

Okrągłe łatki – najbardziej przydatne

Okrągłe łatki do basenu są nie tylko praktyczne ale i wygodne w użytkowaniu. Ich rozmiar może być bardzo różny. Częśc osób używa ich do napraw ale są też i tacy, którzy łatki basenowe traktują jako zestaw asekuracyjny, który pozwala szybko i sprawnie zabezpieczyć dane miejsce przed poważniejszym uszkodzeniem.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że w przypadku uszkodzeń basenu, ich naprawa może być doraźną, właśnie za pomocą omawianych łatek, ale może być też przeprowadzana w ramach zwyczajnej w świecie profilaktyki, którą należy prowadzić w momencie, kiedy widzimy 'zmęczenie’ jakieś konkretnej części materiału. Tak czy inaczej, zestaw łatek do basenu powinniśmy mieć zawsze pod ręką.

Łatki do basenu – pozostałe kształty

Łatki do basenu w takich sklepach Dobrebaseny występują też w innych kształtach. Bywa, że w bardzo specyficznych. Zdarza się, że dostępne są łatwi prostokątne lub w kształcie kwadratów. Rzadziej spotykany łatwi trójkątne, czy w kształcie innych figur. Nie zmienia to faktu, że mając basen ogrodowy czy basen rozporowy powinniśmy się za popatrzeć choćby w podstawowy zestaw łatek do basenu.

Taki zestaw nie jest drogi, a korzyści z jego posiadania jest bardzo wiele. Tym bardziej że samą naprawę możemy wykonać bardzo sprawnie i co naisotniejsze – w pełni samodzielnie.