Eleganckie i funkcjonalne lampy

Do nowoczesnych, eleganckich wnętrz pasuje wiele lamp. Jednak w ostatnim czasie projektanci i designerzy wnętrz radzą, by klienci wybierali efektowne plafony sufitowe, które doskonale nadają wyjątkowego charakteru przestrzeniom. Lampy te są bardzo praktyczne i funkcjonalne. Dzięki temu, że wybór w sklepach jest tak duży, każdy z powodzeniem znajdzie asortyment idealny do jego potrzeb.

Klasyczne, ponadczasowe modele

Osoby, które nie wiedzą na jaki plafon się zdecydować powinni postawić na klasykę. Proste, funkcjonalne modele zostały stworzone z bardzo dobrych jakościowo materiałów, dzięki temu sprawdzą się one w salonach, w sypialniach, kuchniach, jadalniach, łazienkach, korytarzach, a nawet w biurach i kancelariach. Producenci lamp stworzyli także duży wybór plafonów zewnętrznych. Klienci bowiem nie wyobrażają sobie innego oświetlenia na tarasach, balkonach oraz w ogrodowych altanach.

Alternatywa dla żyrandoli

Jeszcze do niedawna we wnętrzach królowały eleganckie podwieszane żyrandole oraz proste lampy sufitowe. Plafony są dla tych modeli idealną alternatywą, która może sprawić, że wnętrze stanie się bardziej klimatyczne i przytulne. Wiele osób wybiera je także ze względu na niską cenę. W dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych można bowiem znaleźć solidnie wykonane plafony sufitowe (kliknij), których cena waha się od około 150 zł do 400 zł. W związku z tm, iż idealne pasują one do innych lamp znajdujących się w nowoczesnych wnętrzach, klienci bez problemu stworzą gustowne zestawy lamp, które w odpowiedni sposób będą oświetlać ich przestrzenie.

W jakich warunkach sprawdzają się jeszcze plafony?

Na plafony najlepiej się zdecydować w miejscach, które niekoniecznie wymagają eleganckich, efektownych lamp. Bardzo często montowane są więc one w garażach, kotłowniach, piwnicach nad i pod schodami, w komórkach lokatorskich itp. Dają one odpowiednie światło, są niezwykle funkcjonalne i większość z nich jest bardzo odporna na czynniki zewnętrzne. Plusem jest także to, że bardzo szybko można je wyczyścić (co w przypadku niektórych kryształowych żyrandoli jest bardzo utrudnione). Właściciele restauracji, kawiarni, barów, hoteli również nie wyobrażają sobie swoich przestrzeni bez tych lamp. Dlaczego? Można nimi oświetlić nawet ogromne rozmiarowo powierzchnie. Światło jest mocne, jasne i nie powoduje, że wzrok przy nim się męczy. Dlatego też plafony często widnieją w różnych biurach i kancelariach, w których to pracownicy spędzają wiele godzin przy komputerze, więc odpowiednie oświetlenie w takich miejscach to podstawa.