Jaki materac dmuchany warto wybrać?

Aby wybrać wysokiej jakości materac dmuchany w pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad tym, do czego w rzeczywistości będzie on nam służyć. Jeżeli materac będzie często użytkowany, to warto postawić na mocniejsze modele, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jaki materac do pływania wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Materace jednoosobowe

Największym zainteresowaniem cieszą się materace jednoosobowe, które jak sama nazwa wskazuje powinny być w stanie utrzymać przynajmniej jedną osobę. Jak łatwo się domyślić materace tego typu, są idealnym wyborem dla osób, które pływają głównie w pojedynkę. Największym atutem materacy jednoosobowych jest przystępna cena i niewielkie rozmiary po spuszczeniu powietrza.

Dwuosobowe materace dmuchane

Dwuosobowe materace dmuchane są na tyle duże, że bez problemu mogą pływać na wodzie dwie osoby dorosłe z dzieckiem. Jest to najlepszy wybór dla osób, które w pierwszej kolejności stawiają na wysoki komfort wypoczynku. Ich największym minusem są problemy przy transporcie i przechowywaniu. Coraz większą popularność zdobywają materace 2w1, które doskonale sprawdzą się nie tylko do wypoczywania na plaży, ale również do pływania w wodzie.

Praktyczny materac plażowy z siatką

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywa materac dmuchany z siatką. Modele tego typu zaprojektowane są w taki sposób, aby skutecznie izolować ciało od kontaktu z wodą. Materac do pływania w środku wypełniony jest specjalną siatką, co sprawia, że tylko częściowo unosi się w wodzie.

Fotel do pływania

Fotel do pływania, to charakterystyczny materac plażowy, który wyróżnia się oryginalną konstrukcją. Fotele dmuchane umożliwiają przyjęcie pozycji pół siedzącej, która na przykład ułatwia czytanie.