Jak dopasować lustro łazienkowe do łazienki?

Lustro to bez wątpienia niezbędny element każdej łazienki. Przebywając w tym miejscu, spojrzymy na nie co najmniej kilka razy. Służyć ono będzie do codziennej higieny i będzie bardzo pomocne np. podczas stylizacji włosów.

Oprócz tego może również pełnić funkcję ozdobną, nadając łazience wyjątkowy styl i charakter. Z tego względu nad jego wyborem warto zastanowić się dwa razy.

Jakie lustro do łazienki wybrać?

W obecnych czasach z łatwością znajdziemy setki jak nie tysiące przeróżnych modeli luster łazienkowych. Wybór zatem jest przeogromny, przez co nie musi być wcale taki łatwy. Z tego względu szczególnie powinno się patrzeć na takie aspekty, jak:

  • rozmiar lustra – nie powinno ono być mniejsze od umywalki, nad którą się znajdzie,
  • kształt lustra – tradycyjne lustra od lat miały kształt prostokąta, obecnie jednak coraz bardziej popularne stają się lustra okrągłe, trójkątne, a nawet o niestandardowych kształtach,
  • oświetlenie – nowoczesne lustra często wyposażone są również w oświetlenie, co jest równie ciekawą opcją.

Gdzie umieścić lustro?

Ważne, aby lustro łazienkowe znajdowało się w odpowiednim miejscu i na właściwej wysokości, aby było jak najbardziej funkcjonalne. Przyjmuje się, że głowa osoby stojącej przed lustrem powinna znajdować się w połowie wysokości lustrzanej tafli. W przybliżeniu lustro należy zamontować około 20 cm nad umywalką. Istotne jest, aby zachować wolną przestrzeń zarówno nad, jak i pod lustrem.