Zegar ścienny – jak wybrać odpowiedni?

Dobrze dobrany zegar ścienny jest ciekawym uzupełnieniem wystroju, a także dodatkiem, który jest praktyczny. Jeden rzut oka wystarczy, byśmy wiedzieli, jaka jest godzina. Nie trzeba szukać po całym mieszkaniu zegarka. Jak wybrać model, który będzie dopełnieniem stylizacji?

Nowoczesny minimalizm

Nowoczesny zegar do salonu często ma wyłącznie proste cyfry i wskazówki. Nie jest bogato zdobiony, ale zachwyca elegancją.

Sprawdzą się zegary na ścianę zdobione kryształkami, które przypominają krople rosy rozrzucone wokół zegara, innym, ciekawym modelem jest zegar przypominający różę wiatrów, która przez stulecia wskazywała drogę do domu statkom. Dziś zegar wskazuje aktualny czas.

Bardzo interesująco wyglądają również zegary, które wykonane są z lustrzanych elementów. Czarny zegar ścienny, który jest zbiorem kwadratów wygląda bardzo ekskluzywnie. Będzie niebanalną ozdobą każdego salonu – https://tutumi.pl/dom/salon/scienne-zegary-do-salonu.html.

Loftowa prostota

Zegary do przestronnych salonów również powinny być duże. Lofty charakteryzują się dużymi, jasnymi przestrzeniami. Warto również pamiętać, że jest to styl wnętrzarski, który nie ceni wielu dekoracji.

Zegary loft są proste i minimalistyczne. Świetnie sprawdzi się zegar wykonany z metalu oraz drewna. Bardzo interesująco wyglądają również modele, które mają widoczny mechanizm.

Z duchem czasu oraz ostatnią moda idą również zegary, które wykonane są z czarnego metalu, a ich rama służy jako stelaż do umieszczenia roślinnych kompozycji. Mech chrobotek w zegarze sprawia, że zegar świetnie komponuje się z ceglaną lub betonową ścianą loftu.

Dekoracyjny glamour

Styl glamour lubi dekoracje i ozdoby. Zegary do salonu muszą być efektowne i dekoracyjne.

Czarne szkło, kryształki czy lustrzane powierzchnie to idealne materiały do wykonania zegara ściennego w stylu glamour. Warto pamiętać, że jest to styl, który lubi przepych. Zegar powinien być duży i ładnie wyeksponowany na ścianie. Jego charakterystyczną budowę warto podkreślić używając do tego światła.