Baseny kanadyjskie alternatywą dla konstrukcji stelażowych

basen kanadyjski

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zakup basenu ogrodowego. Najchętniej wybierane przez klientów są konstrukcje oparte na stelażu. Alternatywą dla tego rodzaju produktów mogą być modele wykonane z blaszanych arkuszy. Ich niewątpliwą zaletą jest trwałość oraz możliwość wkopania w ziemię.

Budowa basenu kanadyjskiego

Chociaż baseny kanadyjskie od DobreBaseny.pl przypominają nieco swą budową konstrukcje stelażowe, istnieje pomiędzy nimi kilka istotnych różnic. Jedna z najważniejszych dotyczy materiału użytego do produkcji. Zastosowanie specjalnych profili oraz wyprofilowanych blaszanych arkuszy zapewnia odpowiednią stabilność i wytrzymałość. Zewnętrzna strona basenu może być pomalowana lub pokryta materiałem imitującym drewno i kamień, dzięki czemu produkt może pełnić funkcję dekoracyjną. Niecka wyłożona od wewnątrz folią PCV jest szczelna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. 

Cechy basenów kanadyjskich

baseny kanadyjskie

Do wytworzenia basenów kanadyjskich używa się tłoczonej na zimno, cynkowanej i fosforyzowanej blachy. Zastosowanie takiego materiału sprawia, że konstrukcja wyróżnia się dużą odpornością na korozję i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Gotowy zestaw jest stosunkowo tani, a jego składanie i rozkładanie nie nastręcza żadnych trudności. Tego rodzaju produkt charakteryzuje zdecydowanie większą trwałością od modeli opartych na stelażu, a złożona konstrukcja może być przeniesiona w inne miejsce bez konieczności demontażu. Największą wadą takich basenów jest konieczność okresowej wymiany wkładu foliowego wypełniającego nieckę.