Uniwersalna, estetyczna i praktyczna – taka jest mozaika szklana

Ściany można wyłożyć kafelkami, postawić na kamień, zdecydować się na fototapetę czy klasyczną tapetę. Niektórzy cenią sobie częstsze zmiany i regularnie przemalowują ściany na różne kolory. Można też zmienić wygląd wnętrza przy pomocy niebanalnej dekoracji siennej w postaci mozaiki szklanej. Jest to bardzo ciekawa propozycja, która daje duże możliwości aranżacyjne. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Mozaika szklana – co przemawia za tym rozwiązaniem?

Mozaiką szklaną można wyłożyć ściany w praktycznie każdym pomieszczeniu. Najlepiej sprawdza się w łazience, ale równie dobrze wyglądać będzie w kuchni, salonie, przedpokoju. Nawet sypialnię można wzbogacić o taką niebanalną dekorację ścienną. Po mozaikę można sięgać też w celu przyozdobienia elementów wyposażenia łazienki – wanny, kabiny prysznicowej, ramy lustra czy nawet półki. Niektóre osoby decydują się na stworzenie przy pomocy szklanej mozaiki eleganckiego blatu kuchennego. Możliwości jest naprawdę wiele, a uniwersalność mozaiki ze szkła sprawia, że odnajdzie się niemalże wszędzie. Wyjątkiem jest podłoga, gdzie szkło nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej jest wówczas wybrać mozaikę kamienną. Szkło jest materiałem podatnym na zarysowania, a podłoga jest przecież intensywnie eksploatowana. Mozaika ze szkła jest ponadczasowym rozwiązaniem, dostępnym w wielu kolorach, fakturach i kształtach. Można dopasować ją do każdego pomieszczenia. Ta wykonana z hartowanego szkła posłuży nam wiernie przez długie lata. Jest niezwykle odporna na działanie wysokich temperatur. Można nią przyozdobić ściany, wykorzystać jako okładzinę kominka/kuchenki/blatu kuchennego. Mozaikę szklaną spotyka się na ramie lustra, półkach, zabudowie wanny czy brodzika prysznicowego.

Co z czyszczeniem takiej mozaiki?

Niektóre osoby mają pewne wątpliwości co do utrzymania szklanej mozaiki w czystości. Wynika to często z tego, że składa się ona z wielu małych części. Okazuje się, że nie ma najmniejszego problemu z jej czyszczeniem. Mozaika ze szkła jest odporna na plamy i zabrudzenia. Wystarcz przetrzeć jej powierzchnię wodą z płynem do naczyń. W przypadku potania bardziej uporczywych zabrudzeń śmiało można sięgnąć po chemiczne preparaty, bez obawy o zniszczenie powierzchni mozaiki.