Pompa do basenu – by woda zawsze była czysta

Pompa do basenu to sprzęt, jaki powinien posiadać każdy właściciel basenu ogrodowego. Umożliwia ona utrzymanie wody na najwyższym poziomie czystości, nawet w okresie najbardziej intensywnego użytkowania i w bardzo upalne dni. Pozwala ona łatwo i szybko przefiltrować wodę, pozbywając się z niej różnego rodzaju drobnych zanieczyszczeń. Pompa do basenu odpowiedzialna jest także za równomierne rozprowadzanie chemii basenowej.

Jaką pompę do basenu wybrać?

Dla osób nieobeznanych w temacie, najłatwiejszym rozwiązaniem będzie zakup zestawu przygotowanego przez producenta. Znajduje się w nim zarówno basen, jak i dedykowana do niego pompa o odpowiedniej wydajności. W ten sposób uzyskuje się pewność, że pompa do basenu jest idealnie dobrana do jego parametrów, a woda zawsze będzie w dobrej kondycji. Osoby, które posiadają sam basen, zmuszone są dokupić pompę na własną rękę. Powinny jednak zwrócić uwagę na to, by było to urządzenie o wystarczającej mocy.

Prawda jest taka, że praktycznie każdy basen ogrodowy powinien być wyposażony w system filtracji. Oczywiście, nie muszą go posiadać baseny dziecięce o wyjątkowo małych rozmiarach, gdyż wymiana w nich wody to praktycznie zerowy koszt.

Pompa do basenu to nie wszystko

W bardzo dużych basenach zastosowanie systemu filtracji może okazać się niewystarczające, by utrzymać wodę w krystalicznej czystości. Dlatego warto także zainwestować w odpowiednią chemię basenową, która doskonale oczyści wodę i zapobiegnie jej zielenieniu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nawet najbardziej brudną wodę da się uratować przy pomocy tak zwanego zestawu ratunkowego – wyjątkowo agresywnej chemii, która w parę godzin przywróci wodzie pierwotny stan.