Jak oświetlić salon?

lampa-biurkowa-dalu

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w mieszkaniu. Jednym z najważniejszych elementów wystroju jest oświetlenie, które pomaga stworzyć pokój dzienny nie tylko bardzo elegancki i gustowny, ale również przytulny. Jak wybrać lampy do salonu?

Światło górne

Zadaniem żyrandola jest zapewnienie dostatecznej ilości światła, gdy nie możemy korzystać ze światła dziennego. Jest on niezbędny, by dobrze oświetlić pomieszczenie.

Przyzwyczailiśmy się, że wieszamy żyrandol w centralnym punkcie salonu. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, które sprawdza się w pokojach dziennych. Artemide oświetlenie to lampy, które można również zamontować w większej ilości.

W dużym salonie sprawdzi się usytuowanie lamp po dwóch stronach pokoju. Dzięki temu salon zyska dodatkowy element dekoracyjny w postaci eleganckiej lampy oraz dodatkowe źródło światła, które pomoże rozjaśnić pokój.

Lampa artemide sprawdzi się również nad stołem w części jadalnej salonu. Dobrze oświetlony stół to nie tylko wygodne miejsce na posiłki, ale również idealne miejsce na kawę czy wieczornego drinka.

Nastrój też jest ważny

Górne światło ma zastosowanie przede wszystkim praktyczne. Światło boczne oraz lampy stojące pomagają stworzyć przytulne miejsce.

Artemide lampy stojące warto ustawić w strategicznych miejscach salonu. Lampa podłogowa sprawdzi się w kąciku, w którym stoi wygodny fotel, gdzie można poczytać książkę czy odpocząć. W takim kąciku przyda się również ciepły pled, którym można przykryć stopy oraz niewielki stolik kawowy. Tak urządzony kącik będzie nie tylko elegancki, ale przede wszystkim przyjemny i przytulny.

Warto również pamiętać o lampach, które ustawimy na komodzie czy stoliku przy sofie. Bardzo elegancko wygląda również lampa artemide na parapecie. Jest to nie tylko ozdoba salonu wewnątrz, ale również niebanalna atrakcja na zewnątrz mieszkania.