Zalety i wady lampy led-pol

Współcześnie oświetlenie ledowe stało się już nie tylko nowinką techniczną, ponieważ w 2018r. stanowiło ono aż 60% rynku. Niestety konsumenci nie są świadomi, jak wiele zalet posiada led pol oświetlenie. Przede wszystkim pobiera ono znacznie dużo mniej energii niż tradycyjne źródła energii. Tym samym ten rodzaj oświetlenia jest dużo bardziej wydajny i znacznie tańszy w eksploatacji.

Korzyści płynące ze stosowania ledpol lampy

Diody Led i ledpol lampy świecą światłem w widmie ciągłym oraz posiadają wysoki wskaźnik oddania barw. Tak więc pod względem jakości światła są one dużo lepsze od świetlówek. Wyróżniają się one także dużym wyborem kolorów. Dzięki technologii LED konsument ma możliwość uzyskania światła o dowolnej barwie, jednocześnie nie stosując dodatkowych filtrów. Trzeba zaznaczyć, że lampa led-pol może emitować bardzo ciepłe oraz chłodne światło. Wymieniając zalety tego rodzaju lamp, należy wspomnieć o ogniskowaniu. Otóż rozpowszechniają one ściśle skoncentrowane światło, dzięki czemu klient może je skierować w dowolnym kierunku bez konieczności stosowania odbłyśników czy luster. Podsumowując najważniejsze korzyści płynące z zastosowania ledpol lampy to:

  • ekologia i widoczna oszczędność,
  • światło o wysokiej jakości,
  • kierunkowość światła.

Jakie są wady lampy led-pol?

Jak każda nowa technologia lampa led-pol posiada także wady. Zamontowanie ledpol lampy jest droższą inwestycją od tradycyjnych źródeł światła. Mimo tego jej czas eksploatacji wynosi nawet 10 lat oraz równocześnie zużywa kilka razy mniej energii od tradycyjnej żarówki. Natomiast jakoś świecenia diod jest w dużym stopniu zależna od temperatury pracy otoczenia. Otóż w wysokiej temperaturze następuje zmiana parametrów prądu, który przechodzi przez elementy półprzewodnikowe, a to z kolei może skutkować spaleniem się modułu LED.