Odpowiedni stelaż pod WC do naszej łazienki

Bardzo wiele osób w ostatnim czasie zastanawia się, w jaki sposób zmienić wygląd swojej łazienki oraz sprawić, aby przykładowo w nieco mniejszym pomieszczeniu było od razu więcej miejsca. Nie powinniśmy zapominać o tym, że nie jest to takie łatwe, ponieważ w tym przypadku mamy nieco ograniczone pole działania. Warto więc zastosować kilka zmian, które może choć optycznie powiększą nasze pomieszczenie.

Stelaż WC poszukiwany

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w naszej łazience bardzo ważne jest w jaki sposób są poustawiane różnorodne elementy wyposażenia. Przykładowo jeśli jest to łazienka starszego typu, sam WC ze spłuczką jest widoczny. Oznacza to, że bardzo często spłuczka zajmuje nam dodatkową przestrzeń, a tak naprawdę mogłaby być ukryta. Wygląda to nie tylko znacznie bardziej nowocześnie, ale także i bardziej estetycznie.

Dodatkowo bardzo często WC jest ustawiony przykładowo po skosie. To także sprawia, że nasza łazienka jest jeszcze mniejszych rozmiarów i przestrzeń nie jest to końca wykorzystana. Stosując w tym przypadku odpowiedni stelaż podtynkowy możemy sprawić, że wygląd tego pomieszczenia zmieni się nie do poznania. Stelaże podtynkowe są bardzo różnorodne – https://lazienka-rea.com.pl/misy-wc-i-bidety/stelaze-podtynkowe.html. Decydując się na zakup takiego stelaża WC powinniśmy wybrać przede wszystkim model:

  • odpowiednich rozmiarów,
  • w zależności od rodzaju zabudowy łazienki.

Stelaż pod WC w szczególności w starszym typie budownictwa powinien być przeznaczony do zabudowy ciężkiej. W tym przypadku takie stelaże pod WC musimy przymocować bardzo solidnie do grubej ściany wykonanej z cegły. Z kolei w nowoczesnych wnętrzach bardzo często na ścianach jest popularny karton- gips. W tym przypadku wystarczy, że w sklepie poszukamy odpowiedniego stelaża przeznaczonego do zabudowy lekkiej, a jego mocowanie na pewno do cieńszej ściany nie będzie tak wymagające.