Czym wyróżniają się piankowe materace 120×200?

Piankowe materace 120×200 zdobywają z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność, dlatego też warto jak najbardziej rozważyć ich zakup. Olbrzymie zainteresowanie wynika przede wszystkim z tego, że materace tego typu są bardzo trwałe i niezwykle wygodne.

Szeroka i różnorodna oferta

Na półkach sklepowych można znaleźć materace 120×200 wysokoelastyczne i termoelastyczne. Wielu renomowanych producentów oferuje także specjalne modele dla małych dzieci i osób starszych. Oddzielną grupę stanowią materace szpitalne. Jeżeli chodzi o termoelastyczny materac 120×200 to idealnie dostosowuje się on do temperatury ciała. W dużej mierze to właśnie dzięki tej właściwości możliwe jest przyjęcie odpowiedniej pozycji ciała, która jest optymalna dla prawidłowej linii kręgosłupa.

Materac wysokoelastyczny od a do z

Wysoko elastyczny materac 120×200 w działaniu jest bardzo podobny do zwykłej gąbki morskiej. Dzięki zwartej strukturze można liczyć na bardzo wysoką sprężystość i elastyczność. Do kluczowych zalet należy zaliczyć dużą odporność na odkształcenia. Bardzo dużą zaletą pianki jest to, że umożliwia ona swobodny przepływ powietrza i sprawne odprowadzanie wilgoci. Nowoczesne materace wysoko elastyczne mogą pochwalić się również doskonałymi parametrami jeżeli chodzi o właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Z praktycznego punkt widzenia oznacza to, że jest to dobry wybór dla osób, które zmagają się z alergiami. Materace nie zawierają w swoim składzie freonu, dlatego też są bezpieczne dla środowiska.