Jakie plafoniery są modne?

plafony

Przeglądając sklepy z oświetleniem można zauważyć, iż bardzo modne w ostatnim czasie są rożnego rodzaju plafony i plafoniery. Proste i minimalistyczne lampy bez jakichkolwiek ozdobników swietnie wpisują się w obecne trendy wnętrzarskie. Jakie modele klienci wybierają najczęściej? Co jest obecnie na topie? Na jakie plafony warto wymienić swoje stare lampy? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Eleganckie plafony i nowoczesne plafoniery

Nowoczesny plafon w niczym nie przypomina lamp, które były modne jeszcze 20-30 lat temu. Obecne wersje są niezwykle efektowne, dzięki czemu doskonale ozdobią pomieszczenie, w którym zostaną zamontowane na stałe. Na topie bezapelacyjnie są plafony w niestandardowych kształtach, które dodatkowo zostały ozdobione elementami drewna, metalu lub miedzi. Takie modele są niezwykle ciekawe i bardzo zawracają na siebie uwagę.

Nowoczesny plafon – funkcjonalność to podstawa

Dobry plafon powinien dawać mocne światło. Dobrze przy zakupie sprawdzić, ile żarówek mieści się w danym modelu oraz jak mocne światło można dzięki nim uzyskać. Plafonem dość trudno dobrze oświetlić duże, przestrzenne wnętrza, dlatego też warto na to zwrócić wcześniej uwagę. Dlatego też, do salonów, sypialni czy jadalni proponuje się zamontowanie kilku plafonów na suficie, by uzyskać lepszy efekt. Do takich lamp można także dobrać gustowne lampy podłogowe oraz biurkowe. Bez problemu stworzy się wówczas w domu ciekawą, spójną kompozycję lamp, która doskonale ozdobi każde nowoczesne i modne wnętrze.